Technologie i Firma

Bitcoin dobił do 5000 dolarów i spada

przeczytasz w 1 min.

Wartość bitcoina przez moment wynosiła ponad 5000 dolarów, ale od tego czasu w szybkim tempie spada – już o ponad 500 dolarów.

Zwiększała się i zwiększała, aż wreszcie 2 września wartość bitcoina przekroczyła magiczną barierę 5 tysięcy dolarów. Historyczny dla tej (i nie tylko tej) kryptowaluty wynik utrzymywał się jednak tylko przez kilkanaście minut.

Chwilę później wartość zaczęła drastycznie spadać. Minęło kilka godzin i nie wynosiła już nawet 4900 dolarów, a po kilku kolejnych spadła nawet poniżej 4700 dolarów. Pod koniec 3 września pojedyncza „wirtualna moneta” warta była już tylko 4500 dolarów, a obecnie wynik ten jest jeszcze gorszy: w momencie publikacji tego newsa (4 września, ok. godz. 10.45) waha się w granicach 4350-4450 dol.

Bitcoin spadek
Wzrost i spadek wartości bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia (CoinDesk).

Choć spadek dokonuje się wręcz błyskawicznie, obecne wartości i tak są olbrzymie. Jeszcze trzy tygodnie temu byłby to wynik rekordowy, a trzy miesiące temu – wręcz nie do pomyślenia. 

Środowisko jest podzielone – jedni widzą w tej sytuacji początek końca wysokich wartości bitcoina, inni wręcz przeciwnie – zauważają, że takie spadki już się zdarzały, a kryptowaluta zawsze po nich wracała do dynamicznego wzrostu. Innymi słowy, nie twierdzą oni, by słuszna była opinia, że „bańka pękła” i wierzą, że 1 BTC może być warty jeszcze więcej.

Źródło: CoinDesk. Ilustracja: johnthan/Pixabay (CC0)

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darioz
  5
  Dzisiaj sobie pluje w twarz że gdzies na początku sobie pomału nie kopałem bitcoina kiedy było jeszcze łatwo i tak może dzisiaj miałbym tego tysiąca i sprzedałbym to w pizdu i juz bym leżał do góry brzuchem na hawajach a wokół mnie byłyby same pięknę kobity!!
  • avatar
   KENJI512
   4
   Wreszcie... razem z cenami kart graficznych poproszę.
   • avatar
    rqtdev
    1
    Na razie to tylko korekta jakich wiele.
    • avatar
     Gatts-25
     0
     Jak ogłoszone zostało ,że VEGA 64 pobiła kolejny próg po następnej aktualizacji i optymalizacji i w tej chwili może robić 0.33mhash/W a taki G1070 najlepszy do kopania u NVIDI z 0.18mhash/W wygląda blado przy niej dlatego cena BC poleciała w dół.
     Rynek musi się teraz przystosować bo gracz może już zapomnieć o atrakcyjnej cenie tej karty oczywiście z rynku pierwotnego z powodu wykupienia przez GÓRNIKÓW/ROLNIKÓW.
     • avatar
      eninede
      -1
      ...skad takie wahania waluty ktorej nie mozna juz wykopac ?
      • avatar
       anna12
       0
       Top 10 ICOs by Funds Raised, From Filecoin to TRON --> https://cryptocomes.com/top-10-icos-by-funds-raised-from-filecoin-to-tron