Technologie i Firma

1 bitcoin = 3000 dolarów: kolejny rekord w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Kryptowaluta bitcoin nieustannie zyskuje na wartości i bije kolejne rekordy. Jeszcze pół roku temu 1 BTC nie był warty nawet 1 tys. dolarów.

Wartość bitcoina nie przestaje wzrastać. 11 czerwca przekroczona została magiczna bariera 3000 dolarów za jedną „cyfrową monetę” – po raz pierwszy w historii.

2017 jest zdecydowanie rokiem bitcoina. Już w styczniu kryptowaluta osiągnęła wartość 1000 dolarów, w marcu 1 BTC okazał się droższy niż uncja złota, w maju jego wartość przekroczyła 2000 dolarów, a teraz – niespełna miesiąc później – pokonana została kolejna bariera, 3 tysięcy USD.

BTC 3K

Wraz z bitcoinem na wartości zyskują również inne kryptowaluty (i to nawet w szybszym tempie), ale te wciąż nie są tak popularne jak „bitmonety”, którymi płacić można u coraz większej liczby usługodawców i dystrybutorów. 

Niektórzy uważają, że bitcoin w końcu straci na wartości i stanie się to nagle. Tej obawy zdaje się nie podzielać duńskie przedsiębiorstwo inwestycyjne Saxo Bank, które w swoim najnowszym raporcie prognozuje, że w ciągu najbliższych 10 lat osiągnięta zostanie wartość 100 tysięcy dolarów za monetę.

A to, co oznacza wartość 3000 USD za 1 BTC, najlepiej przedstawić na starym dobrym przykładzie pana Hanyecza, który siedem lat temu zapłacił „komuś” (nazwijmy go Piotrek) za dwie pizze 10 tysięcy bitcoinów, co oznaczało niespełna 20 dolarów. Jeśli Piotrek do tej pory ich nie wydał, dziś ma na koncie Piotrka znajduje się ponad 30 milionów dolarów. 

Źródło: CoinDesk

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Shafcik
  2
  Zakładając, że zwykły user powiedzmy nowego RXa 580 lub 480 chciałby wykopać 1btc na swoim domowym komputerze, ile by to zajęło czasu?
  • avatar
   Q'bot
   1
   Ehh... że też człowiek był głupi te parę lat temu i nie zaczął kopać ;[
   • avatar
    Shafcik
    1
    Nawet nie próbuje :P
    Zwykła ciekawość
    • avatar
     anna12
     0
     Japan Imposes Strict Standards on Crypto Exchanges, Bans Monero and Zcash --> https://cryptocomes.com/japan-imposes-strict-standards-on-crypto-exchanges-bans-monero-and-zcash