Ciekawostki

Bitcoin z siódemką z przodu

przeczytasz w 1 min.

Wartość bitcoina po raz pierwszy przekroczyła dziś poziom 7000 dolarów za 1 BTC. Nie trzeba długo czekać na kolejne rekordy.

Po przebiciu bariery 6000 dolarów za jedną „cyfrową monetę”, od kilku dni bitcoin ustanawia kolejne rekordy. Wczoraj pokonana została granica 6500 dolarów, a dziś po raz pierwszy w historii 1 bitcoin warty jest ponad 7 tysięcy dolarów.

1 bitcoin to ponad 7000 dolarów

Wartość najpopularniejszej kryptowaluty na świecie idzie do góry, zupełnie nie reagując na ostrzeżenia, że lada moment „bańka pęknie” (które, swoją drogą, pojawiają się od wielu, wielu miesięcy, ale jak dotąd nie znalazły pokrycia w rzeczywistości). 

Bitcoin 7000

Jak podaje CoinDesk, dzisiaj (2 listopada) około godziny 11.00, po raz pierwszy wartość jednego bitcoina była wyrażona czterocyfrową liczbą z siódemką z przodu. Konkretnie odnotowano wynik 7034,14 dol. Teraz przekroczona jest już nawet granica 7300 dolarów. To oznacza przeszło 20-procentowy wzrost wartość w ciągu ostatnich 7 dni.

Ile warte są bitcoiny?

Nie można w tym miejscu nie dodać, że wartość całego „bitcoinowego rynku” wynosi już około 120 miliardów dolarów. Dla porównania w sierpniu było to nieco ponad 50 miliardów dolarów.

Źródło: CoinDesk. Ilustracja: vjkombajn/Pixabay (CC0)

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  7
  Jak miał 1 z przodu to miałem kupować ale sobie myśle eee spadnie. Potem jak miał 3 to tez miałem kupować ale przeciez bańka pęknie. Potem to samo przy 5 a teraz 7 a ja dalej nie kupiłem żadnego BTC a mógłbym być bogaty....
  • avatar
   Akatzuky
   5
   Trzeba bylo kupic akcje Google w 1998 po 3 dolary teraz bym byl milionetem ehh
   • avatar
    mutissj
    3
    szkoda że ETH za nim nie rośnie
    • avatar
     Kenjiro
     1
     Kwestia czasu. Ktoś pamięta bańkę dotcomów?
     • avatar
      eninede
      0
      ...a moglby mi ktos odpowiedziec... kto placi za cos co nie istnieje - 7000$ ? kto wyznaczyl te cene?
      • avatar
       marcin_ek
       0
       Eh pamiętam czasy jak kopałem bitcoiny na moim laptopie... potem sprzedałem za grosze.