Ciekawostki

Bitcoin warty tyle, co złoto

przeczytasz w 1 min.

A właściwie: 1 bitcoin przewyższył wartością 1 uncję złota. Wydarzenie historyczne, ale przede wszystkim: symboliczne.

Dwa lata temu wartość bitcoina spadła do tak niskich poziomów, że przeważającą opinią była ta o nieuchronnym końcu tej cyfrowej waluty. Jakże bardzo mylili się ci ludzie.

Pod koniec lutego kurs bitcoina przekroczył 1200 dolarów, a wczoraj (2 marca) poszybował jeszcze wyżej i tym samym po raz pierwszy w historii w pewnym momencie dnia był warty więcej niż uncja złota.

Bitcoin się umacnia, ale oczywiście to złoto będzie nadal bezpieczniejszą przystanią dla inwestorów. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na poniższy wykres, na którym wyraźnie widać jak niestabilny jest kurs wirtualnej waluty:

bitcoin złoto

Wykres pokazuje też, że wartość bitcoina sukcesywnie wzrasta – dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ze względu na niepokojącą sytuację polityczną na kluczowych rynkach – amerykańskim czy brytyjskim. 

Nie bez znaczenia jest również informacja, że amerykański regulator rynku może już niedługo wydać zezwolenie na powstanie funduszu EFT, co wyraźnie poprawi atrakcyjność bitcoina. Niemniej to wciąż czysta spekulacja.

Źródło: Quartz

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebmania
  2
  A ja głupi nie kopałem bitcoinów jak były 1000 za dolara
  • avatar
   anna12
   0
   Hey ! Facebook Rumoured To Launch Digital Tokens. Read here --> https://cryptocomes.com/facebook-rumoured-to-launch-digital-tokens