Technologie i Firma

Użytkownicy Allegro po raz kolejny stali się celem ataków cyberprzestępców

przeczytasz w 1 min.

Cyberprzestępcy ponownie wzięli na celownik użytkowników portalu aukcyjnego Allegro i próbują wyłudzić od nich cenne dane za pomocą spamu.

Allegro spam

Jak ostrzegają eksperci Bitdefender, hakerzy po raz kolejny zdecydowali się zaatakować użytkowników portalu aukcyjnego Allegro. Rozsyłany spam informuje odbiorcę, że jego konto zostało zawieszone ze względu na użytkownie go jednocześnie z kilku różnych adresów IP. By zweryfikować, że dany użytkownik jest właścicielem konta, wiadomość podaje, że konieczne jest jak najszybsze zalogowanie się danymi z Allegro.

Uniknąć nieprzyjemności można jedynie nie stosując się do instrukcji w wiadomości e-mail. Link w niej umieszczony bowiem, przekierowuje na stronę, która z Allegro nie ma nic wspólnego i którą oprogramowanie antywirusowe traktuje jako potencjalnie niebezpieczną.

Bitdefender allegro spam

Sama wiadomość, jak to ma często miejsce, jest bardzo dobrze podrobiona. Adres nadawcy to [email protected], a w treści wiadomości umieszone jest logo oraz wszystkie używane w e-mailach informacje, czyli stopka, linki do kontaktu i podpowiedzi dla odbiorców. By mieć pewność, kto jest faktycznym nadawcą, trzeba najechać kursorem myszy na link w kliencie pocztowym - wówczas wyświetli się adres strony docelowej.

Warto pamiętać, że każdy podejrzany e-mail można wysłać do Allegro w celu weryfikacji, co pomoże ustalić, czy wiadomość jest prawdziwa czy jest dziełem hakerów. Jeśli dana wiadomość będzie fałszywa, można przekazać ją na adres [email protected]

Bitdefender ostrzega przed spamem

Korzystając z oferty portalu Allegro, pamiętajmy, że serwis ten na swoich stronach nieustannie przestrzega przed próbami wyłudzenia danych: Zachowaj czujność zwłaszcza wtedy, gdy e-mail oprócz odnośnika do logowania zawiera: groźbę zablokowania konta, prośbę o potwierdzenie swoich danych, groźbę usunięcia konta, informację o podejrzanych transakcjach na Twoim koncie, informację o prywatnej wiadomości, zapytanie o niewystawianą przez Ciebie ofertę.

Upewnij się również przed każdym logowaniem na swoje konto w Allegro, że połączenie jest szyfrowane i rozważ instalację odpowiedniego oprogramowania antywirusowego, które monitoruje wiadomości e-mail.

Źródło: Bitdefender

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  prime27pl
  2
  Tez miałem takie cos , ale bez przesady kto daje sie nabrać.
  • avatar
   Fourth Illusion
   1
   Majac wystawione przedmioty w popularnych kategoriach, otrzymuje cala mase spamu, tzn pytania od kupujacych np za ile wysylka lub czym ozliwa wysylka do uk, skzoda ze nie mozna w jakis sposob tego zglosic
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    mailem przychodzi b.duża ilość fałszywek, bo maila jest bardzo łatwo podrobić.
    podstawa to mieć zapamiętane url w przeglądarce. jak przychodzi mail, to trzeba wybrać to co przeglądarka ma zapamiętane.

    najechanie myszą i sprawdzenie gdzie wiedze URL też nie jest dobrym pomysłem. nie wszystkie javascripty są połatane, i wiele z nich pozwala na podmianę takiego wyświetlanego po najechaniu URL. to bardzo stary problem.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Nigdy nie otrzymałem takich maili. Jestem dyskryminowany!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Najwyrazniej jestem slepy, ale gdzie tutaj jest zmieniony adres nadawcy w "[email protected]"?

      Chyba, ze w wiadomosci bylo jedno l zastapione przez I lub 1, ale w tekscie tutaj byl napisany prawidlowy adres allegro.