Internet

BitTorrent Bleep - antyszpiegowski komunikator dostępny na Windows, Mac i Android

przeczytasz w 1 min.

Jeśli martwisz się o swoją prywatność podczas rozmów w Internecie, dziś jest twój szczęśliwy dzień.

Bleep alpha

Jeśli martwisz się o swoją prywatność podczas rozmów w Internecie, dziś jest twój szczęśliwy dzień. BitTorrent oficjalnie udostępnił wersję alpha swojego komunikatora Bleep. Oprogramowanie, którego zadaniem jest utrzymywanie wścibskich oczu z dala od naszych konwersacji dostępne jest na komputerach osobistych z systemami Windows oraz Mac, jak również urządzeniach mobilnych z systemem Google Android.

W jaki sposób Bleep gwarantować ma nam prywatność? Jak tłumaczą deweloperzy – zamiast korzystania ze scentralizowanych serwerów, które są podatne na szpiegowanie, w przypadku komunikatora BitTorrent mamy do czynienia z architekturą klient-klient (P2P). Oznacza to, że wiadomości trafiają bezpośrednio od jednego rozmówcy do drugiego – nigdzie po drodze nie błądząc.

„Nasz świetny pomysł to zastosowanie technologii systemów rozproszonych w rozmowach internetowych” – tłumaczą panowie z BitTorrent. – „Oznacza to, że użytkownicy Bleepa nawiązują bezpośrednie połączenie z osobą, której ufają”.

„Każda wiadomość przesyłana za pośrednictwem Bleepa jest całkowicie szyfrowana i przechowywana wyłącznie lokalnie na urządzeniu, co zapewnia jej prywatność. Użytkownicy mogą też łatwo usunąć swoje zaszyfrowane wiadomości z archiwum, nie pozostawiając żadnych śladów rozmowy” – dodają twórcy.

Bleep okno

BitTorrent Bleep pozwala na prowadzenie zarówno tekstowych, jak i głosowych rozmów. Trzeba jednak mieć świadomość pewnego ograniczenia – ze względu na formę połączenia konwersacje prowadzić możemy wyłącznie z osobami, które również są w danym momencie dostępne. Cóż, chcąc ograniczyć możliwości służb, sami też musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

Bleep mobile

Obecnie komunikator BitTorrent Bleep dostępny jest w wersji alpha, co oznacza, że możemy spodziewać się różnego rodzaju błędów. Jeśli jednak mimo to chcecie go wypróbować, możecie to zrobić klikając poniżej.

Źródło: BitTorrent, DigitalTrends

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  A gdzie dla Linuxa?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Pomysł dobry! Mam nadzieje, że bez wodotrysków bo każda dodatkowa rzecz to potencjalna furtka i mniejsze obciążenie urządzenia.
   • avatar
    portals
    1
    Większe nadzieje pokładam w Toxie bo zasada działania ta sama. Jednak jego otwarty kod znaczenie utrudnia wsadzenie backdoora.
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Pomysł ciekawy, ale niestety, większość usług komórkowych ma zablokowane wejście IP, więc bez pośrednika nie da rady. Czasem da radę dokupić pakiet "otwartego dostępu", a czasem nie (w LTE w tej chwili nie da rady).
     • avatar
      Harakiri
      0
      W przypadku wersji na androida wystarczy żeby aplikacja była zawsze uruchomiona w tle by bez problemu można było zostawić wiadomość.

      Coś jak hangout obecnie, aktywuje się jedynie gdy otrzyma wiadomość.