Systemy operacyjne

Błąd w Windows 10 - miałeś Pro, masz Home

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy z różnych krajów donoszą, że ich systemy się dezaktywowały, a wersje Windows 10 Pro zmieniły się w Home. Na szczęście problem nie jest poważny.

Korzystacie sobie legalnie z systemu Windows 10 Pro i nagle dowiadujecie się, że jednak macie wersję Home, a aktywacja licencji jest niemożliwa. Co to? Kolejny błąd w „Okienkach”, o którym donoszą użytkownicy.

Doniesienia o błędzie napłynęły już z co najmniej kilku krajów i różnych kontynentów. Wynika z nich, że problem z „degradacją” dotyczy użytkowników korzystających z systemu Windows 10 Pro otrzymanego w ramach aktualizacji ze starszej wersji. Szczegóły nie są znane.

Windows 10 Pro błąd aktywacja

Microsoft jest jednak świadomy tego, że taki błąd występuje. Trwają intensywne prace nad jego wyeliminowaniem i do końca tego tygodnia aktywacja we wszystkich przypadkach zostanie przywrócona. Aby przyspieszyć ten proces u siebie, można skorzystać z narzędzia do rozwiązywania problemów. 

W tym przypadku więc wszystko kończy się dobrze i można uznać, że sam błąd jest nawet zabawny. Śmieszna zdecydowanie nie jest jednak sytuacja, bo to kolejny problem z systemem Windows 10 w przeciągu kilku tygodni. 

Przypomnijmy, że najgłośniejszym błędem była utrata danych po instalacji październikowej aktualizacji Windows 10. W efekcie została ona wycofana.

Źródło/screen: Bleeping Computer. Foto na wejście: ErikaWittlieb/Pixabay (CC0)

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  3
  a piraci zapewne tego problemu nie mają. widać kogo microsoft lepiej traktuje nie musisz płacić masz po prostu korzystać z systemu i nabijać statystyki Micro$oftowi.
  • avatar
   raffal81
   3
   Tak poważnie mówiąc i pisząc, te wszystkie problemy które są wypisywane w necie, mnie omijają, mój komputer, czasami aż nie chce mi się wierzyć że te informacje są prawdziwe ;]]
   Te wszystkie problemy z aktualizacjami psującymi wszystko, owszem wiem że występują, ale cholera u mnie ani razu nic się nie działo ;)))
   • avatar
    krychu90
    3
    Miałem to wczoraj i dzisiaj rano. Już miałem dzwonić na infolinię Microsoftu, ale sam się reaktywował
    ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
    • avatar
     Dragonik
     1
     I weź tu używaj win 10 no
     • avatar
      voxcordi
      1
      Wszak Windows 10 nie jest systemem... Jest usługą.
      Niektórzy nazywają to... Ostatnią posługą Microsoft. ;-)
      • avatar
       kropak
       1
       hahahaha ale jajca ale jajca
       • avatar
        matmatmat
        0
        panie autorze Wojciechu czy naprawde pan sadzi ze "W tym przypadku więc wszystko kończy się dobrze i można uznać, że sam błąd jest nawet zabawny" to ja w takim razie sadze ze panskie zdjecie profilowe na gorze strony jest rownie zabawne...
        • avatar
         Profilm
         -1
         Jak miałeś legala 7 to można dalej mieć 10....ja uwielbiam systemy SROMOTNIKA z winclub.pl one są czyste od szpiegowania i bardzo wydajne....a montuję i premiere i wszystko dużo jest stabilniejsze.....
         https://winclub.pl/topic/16809-win-jg10-pro-x64/
         Zaloguj się ....sytem jest idealny.....
         • avatar
          Ethan
          0
          Też miałem ten problem. Na szczęście już ten problem został rozwiązany. Moje podejrzenia są takie, że są to problemy z kluczami Windows 8 Pro, który można było zaktualizować do Windows 10. Kupiłem klucz na Allegro, bez pudełka, więc pewno był to klucz od Windowsa 8.
          • avatar
           ohoho
           0
           Właśnie wczoraj mi to wyskoczyło [Bug10 v1809] i się trochę zdziwiłem, bo przecież kupiłem oryginał i to w wersji pro.
           Co ten M$ odwala to nie mam pojęcia...

           Po restarcie problem zniknął, ciekawe na jak długo ;)