Systemy operacyjne

Błąd w Windows 10 - miałeś Pro, masz Home

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Użytkownicy z różnych krajów donoszą, że ich systemy się dezaktywowały, a wersje Windows 10 Pro zmieniły się w Home. Na szczęście problem nie jest poważny.

Korzystacie sobie legalnie z systemu Windows 10 Pro i nagle dowiadujecie się, że jednak macie wersję Home, a aktywacja licencji jest niemożliwa. Co to? Kolejny błąd w „Okienkach”, o którym donoszą użytkownicy.

Doniesienia o błędzie napłynęły już z co najmniej kilku krajów i różnych kontynentów. Wynika z nich, że problem z „degradacją” dotyczy użytkowników korzystających z systemu Windows 10 Pro otrzymanego w ramach aktualizacji ze starszej wersji. Szczegóły nie są znane.

Windows 10 Pro błąd aktywacja

Microsoft jest jednak świadomy tego, że taki błąd występuje. Trwają intensywne prace nad jego wyeliminowaniem i do końca tego tygodnia aktywacja we wszystkich przypadkach zostanie przywrócona. Aby przyspieszyć ten proces u siebie, można skorzystać z narzędzia do rozwiązywania problemów. 

W tym przypadku więc wszystko kończy się dobrze i można uznać, że sam błąd jest nawet zabawny. Śmieszna zdecydowanie nie jest jednak sytuacja, bo to kolejny problem z systemem Windows 10 w przeciągu kilku tygodni. 

Przypomnijmy, że najgłośniejszym błędem była utrata danych po instalacji październikowej aktualizacji Windows 10. W efekcie została ona wycofana.

Źródło/screen: Bleeping Computer. Foto na wejście: ErikaWittlieb/Pixabay (CC0)

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  a piraci zapewne tego problemu nie mają. widać kogo microsoft lepiej traktuje nie musisz płacić masz po prostu korzystać z systemu i nabijać statystyki Micro$oftowi.
 • avatar
  Tak poważnie mówiąc i pisząc, te wszystkie problemy które są wypisywane w necie, mnie omijają, mój komputer, czasami aż nie chce mi się wierzyć że te informacje są prawdziwe ;]]
  Te wszystkie problemy z aktualizacjami psującymi wszystko, owszem wiem że występują, ale cholera u mnie ani razu nic się nie działo ;)))
 • avatar
  Miałem to wczoraj i dzisiaj rano. Już miałem dzwonić na infolinię Microsoftu, ale sam się reaktywował
  ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
 • avatar
  I weź tu używaj win 10 no
 • avatar
  Wszak Windows 10 nie jest systemem... Jest usługą.
  Niektórzy nazywają to... Ostatnią posługą Microsoft. ;-)
 • avatar
  hahahaha ale jajca ale jajca
 • avatar
  panie autorze Wojciechu czy naprawde pan sadzi ze "W tym przypadku więc wszystko kończy się dobrze i można uznać, że sam błąd jest nawet zabawny" to ja w takim razie sadze ze panskie zdjecie profilowe na gorze strony jest rownie zabawne...
 • avatar
  Jak miałeś legala 7 to można dalej mieć 10....ja uwielbiam systemy SROMOTNIKA z winclub.pl one są czyste od szpiegowania i bardzo wydajne....a montuję i premiere i wszystko dużo jest stabilniejsze.....
  https://winclub.pl/topic/16809-win-jg10-pro-x64/
  Zaloguj się ....sytem jest idealny.....
  -1
 • avatar
  Też miałem ten problem. Na szczęście już ten problem został rozwiązany. Moje podejrzenia są takie, że są to problemy z kluczami Windows 8 Pro, który można było zaktualizować do Windows 10. Kupiłem klucz na Allegro, bez pudełka, więc pewno był to klucz od Windowsa 8.
 • avatar
  Właśnie wczoraj mi to wyskoczyło [Bug10 v1809] i się trochę zdziwiłem, bo przecież kupiłem oryginał i to w wersji pro.
  Co ten M$ odwala to nie mam pojęcia...

  Po restarcie problem zniknął, ciekawe na jak długo ;)