Ciekawostki

BLIK - może z niego skorzystać już prawie każdy

przeczytasz w 1 min.

BLIK, czyli najłatwiejszy sposób na wydawanie pieniędzy jest coraz popularniejszy wśród użytkowników. Jest tak nie tylko dlatego, że Polacy coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych, ale też dlatego, że coraz więcej banków im na to pozwala.

BLIK to łatwy i bezpieczny sposób na wykonywanie transakcji. Nie dziwi więc, że Polacy go kochają, o czym najlepiej świadczą wyśmienite wyniki. Te najpewniej z każdym kwartałem będą coraz lepsze, bo coraz więcej osób przekonuje się do tej formy płatności i coraz więcej osób może z niej skorzystać.

Do końca 2017 roku lista banków obsługujących BLIKa liczyła już dziesięć pozycji: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse, PKO Bank Polski, Getin Noble Bank, T-Mobile Usługi Bankowe i (od grudnia) BGŻ BNP Paribas. 

W tym roku planowana jest dalsza ekspansja. Prawie na pewno z BLIKa skorzystać będą mogli klienci Credit Agricole Bank Polska i Envelo Bank. Jak podaje serwis Bankier, co zresztą nie byłoby większym zaskoczeniem, taka opcja zostanie też prawdopodobnie udostępniona posiadaczom kont w Banku Pekao. 

Oprócz tego, że kolejne banki otwierają się na BLIKa, rośnie też liczba sytuacji, w których można go wykorzystać. Standard ten jest obsługiwany między innymi na Allegro, można go użyć w placówce Poczty Polskiej, zapłacimy w ten sposób za gry na Steamie, a wkrótce nawet za mandat.

Wykorzystujący kody BLIK jest polskim standardem płatniczym, który umożliwia dokonywanie płatności w sklepach internetowych i stacjonarnych, wykonywanie przelewów na telefon oraz korzystanie z bankomatów i wpłatomatów. Wszystko, czego potrzeba, to smartfon. Korzystacie (już) z tej opcji?

Źródło: BLIK Mobile, Bankier, inf. własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Barubar24
  4
  BLIK jest naprawdę świetny. Wypłata kasy z bankomatu nie jest już straszna, nikt nie szczyta pinu czy karty. Do płacenia w necie też jest wygodniejszy niż inne formy płatności.

  Przegrywa tylko na polu płatności zbliżeniowych, które są wygodniejsze i szybsze.
  • avatar
   stach122
   1
   Ostatnio przetestowałem sobie blika no i kasa jak szybko uciekała z konta tak ucieka jeszcze szybciej. Polecam :D
   • avatar
    baca130
    1
    "Bank Millenium" nie ma takiego banku.
    • avatar
     gormar
     1
     Rzeczywiście powinni popracować nad płatnościami zbliżeniowymi. Jak nie da się wykorzystać NFC to powinni pomyśleć o wyświetlaniu kodu kreskowego, który w sklepach z czytnikami LED można odczytać z ekranu smartfona.