Gry

Blizzard przyznaje się do błędów

przeczytasz w 1 min.

Blizzard przekłada kolejne premiery swoich gier - m.in. Diablo III. Rozczarowanie graczy zmusiło producenta do przyznania się do swoich błędów. Ale czy na pewno?

Blizzard to prawdopodobnie jedyna firma w branży elektronicznej rozrywki, która ma tak wielki kredyt zaufania od graczy. Miłośników gier spod znaku Zamieci jak do tej pory nie zrażały kolejne przesunięcia premier najgłośniejszych projektów tej firmy. Ostatnie wydarzenia pokazały jednak, że i to może się wkrótce zmienić.

Kilka dni temu Blizzard poinformował, że niezwykle mocno wyczekiwana kontynuacja kultowego Diablo nie ukaże się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w 2010 roku, ale dopiero rok później tj. w 2011. Tym razem jednak gracze nie kryli swojego rozczarowania. Sprawa stała się na tyle głośna, że Blizzard postanowił w jakiś sposób uspokoić zniecierpliwionych fanów.
W wywiadzie udzielonym serwisowi Techland.com jeden z szefów Blizzarda – Rob Pardo przyznał, że dużym błędem firmy jest ogłaszanie nowych projektów z tak dużym wyprzedzeniem.

"Odkąd pamiętam  zawsze myliliśmy się jeśli chodzi o daty premier naszych gier” – powiedział Pardo, dodając żartem  - "Kiedy my ogłaszamy jakąś grę stwierdzamy  “To jest nasz nowy projekt nad którym obecnie pracujemy” i zaczynamy o nim mówić. Nikt jednak nie wie kiedy on pojawi się na rynku.”

Za każdym kolejną produkcją szefostwo Blizzarda przyrzeka sobie, że nie ogłosi nowej gry tak wcześnie i za każdym razem nie dotrzymuje danego sobie słowa. Według Pardo nie to jest jednak najważniejsze. Decydujące znaczenie ma bowiem sama jakość gry, bo w tej kwestii nie można zawieść oczekiwań graczy.

Cóż więc poradzić – nie pozostało nam nic innego jak czekać. Miejmy nadzieje, że jest na co.:)

 

Źródło:Techland.com, Shacknews.com

  

 

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  0
  "rok później tj. W 2011." -> "rok później tj. w 2011."\

  Taki mały szczegół ;)
  • avatar
   DiamentoKWZ
   0
   Ich problemem nie jest to, że ogłaszają wcześnie przyszłe gry tylko to, że nie potrafią oszacować czasu potrzebnego na zbudowanie jej. Błąd w ich szacunkach to +/- kilka lat, trochę to nieudolne. Ale co tam, głupi gracze będą czekać do usranej śmierci...
   • avatar
    Janke5
    0
    Panowie, to Blizzard, u nich to norma, jeśli gra nie wyjdzie w tym roku to jest w tym jakieś uzasadnienie, bubla zapewne nie chcą wydać, wybierają mniejsze zło, czyli obsówę ;)
    • avatar
     tjntjntjn
     0
     A ja uważam, że za każdym razem jest to celowe działanie. Tyle lat w branży i za każdym razem podany termin musi byc przesunięty? Coś tu nie gra.

     Przecież, to Blizzard, uważany za jednego z najlepszych producentów gier (sam uważam, że jest super), i stworzenie dobrej gry zajmuje mu kilka lat???

     Dla mnie, to czysty matketing. Wprowadzanie już rozgłosu (darmowej reklamy), swojego produktu, i nie do końca wiadomo czy już rozpoczętego.
     • avatar
      NomadDemon
      0
      w 2010 ma byjsc SC2
      wiec diablo w 2011 wyjdzie
      proste

      i tak bardzo ich szanuje, nie wypuszczaja gowna, tylko dobre gry
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Powoli robi się z tego oczekiwanie, jak za Duke Nukenem ;p
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        DN4E się nie doczekamy chyba, że projekt przejmie ktoś normalny... a że tak się nie stanie to odpowiedzmy sobie sami... klapa.

        Blizzarda szanuję i cierpliwie czekam. Chyba jedyna firma, która nie wydała żadnego paścia. Szkoda, że inni nie widzą w Blizzardzie przykładu tylko puszczają dziadostwo kierując się zasadą "i tak się badziew sprzeda"
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         wszyscy którzy nie mogą się doczekać na diablo 3 polecam gierke Torchlight :D można się pomylić po samych screenach ze to nie diablo nowe...

         stworzona przez byłych pracowników blizzarda, więc wiecie... :]
         • avatar
          Darxis
          0
          Powiedzieliby rok temu, że będzie gotowy w 2015 roku i w 2011 zrobiliby niespodziankę wypuszczając Diablo III na półki. Myślę, że gracze by się ucieszyli.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           heh no nie jest to żadne wielkie zaskoczenie. Sam czekam na SC2 i doczekać się nie mogę, ale z drugiej strony wolę tak niż sytuację jak z ETW na które owszem czekałem krótko ale jak ktoś grał w polską wersję to pamięta chociażby akcję jak już 4 dnia został wydany patch poprawiający sytuację odnośnie crashy pod win Vista, który spowodował brak możliwości grania w ETW w paru krajach ze względu na błąd w pakiecie lokalizacyjnym.... nie wspominając już o tym że obiecana kampania w multi jakoś jeszcze nie się nie pojawiła.
           • avatar
            SoundsGreat
            0
            Jak by przez te dwa lata popracowali nad oprawą... A nie jakieś fioletowe rozbłyski magi na zielonej łące (oczywiście z zającami) jak w Sacred....
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Blizzard!!!kiedy wyjdzie w końcu patch 1.13 do D2??:-/