Gry komputerowe

Blizzard zapowiedział misje fabularne do Overwatch 2! Nie wszyscy jednak zagrają…

przeczytasz w 1 min.

Overwatch 2 to kontynuacja ciepło przyjętej poprzedniczki z 2016 roku. Sama gra okazała się naturalnym rozwinięciem serii, zmieniając głównie system monetyzacji. Druga część przeszła na model free-to-play, dodając wiele mikropłatności. W jakim kierunku tym razem to poszło?

Podczas Xbox Summer Game Fest otrzymaliśmy m.in. zapowiedź misji fabularnych do Overwatch 2. Chociaż aktualizacja pojawi się dopiero 6 sierpnia, Game Informer wraz z deweloperami podzielili się szczegółami na temat nowej zawartości i przygotowanych misji fabularnych. W przeciwieństwie do jakiegokolwiek wcześniej dodanego trybu gry czy wydarzenia sezonowego (które były implementowane do Overwatch 2 bezpłatnie), wspomniana wcześniej zawartość będzie oferowana za opłatą.

O jakich kwotach mówimy? Za 15$ otrzymasz dostęp do trzech misji fabularnych, legendarnej skórki dla Sojourn i 10$ w walucie premium Overwatch. Można (oczywiście) wybrać pakiet premium w kwocie 40$, który zostanie wzbogacony dodatkowo o legendarne skórki dla Cassidy i Kiriko, 20$ waluty premium oraz dostęp do Battle Pass z 20 pominięciami poziomów.

Według Game Informer, jedna misja fabularna ograna przez reportera, trwała około 30 minut (nie licząc przerywników filmowych). Sam materiał wideo, omawiający najczęściej wydarzenia z przeszłości bohaterów, trwa średnio od 10 do 15 minut. Stąd możemy wnioskować, że wszystkie trzy misje dadzą nam jakieś dwie godziny treści fabularnych. Oznacza to, że godzina nowej zawartości może nas kosztować 31 lub 83 złote

Overwatch 2

Przechodząc z Overwatch do Overwatch 2, Blizzard wyeliminował skrzynki z łupami, wprowadził „przepustkę bitewną” i przeszedł na tryb free-to-play. Choć w gruncie rzeczy gra wydaje się ta sama, to wielu recenzentów i graczy zwróciło uwagę na to, że tytuł coraz usilniej zachęca do wydania w nim pieniędzy. Tym razem słowo „zachęta” zostaje zastąpione przez „wymuszenie” – albo płacisz i poznasz fragment historii, albo nie.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jak oceniacie politykę firmy Blizzard?

Źródło: TheVerge

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  1
  HAHAHA, po 4 latach od zapowiedzi zabili pełnoprawny PvE by stworzyć takie gówno by wyciągnąć jeszcze więcej hajsu od naiwniaków to się dopiero nazywa scam. Ale skoro ludzie się na to godzą to niech teraz nie płaczą, actizard widzi ile hajsu trzepie na komórkowej wersji diablo to teraz bezie wszędzie coraz większą monetyzacje wprowadzał.

  "Za 15$ otrzymasz dostęp do trzech misji fabularnych, legendarnej skórki dla Sojourn i 10$ w walucie premium Overwatch. Można (oczywiście) wybrać pakiet premium w kwocie 40$, który zostanie wzbogacony dodatkowo o legendarne skórki dla Cassidy i Kiriko, 20$ waluty premium oraz dostęp do Battle Pass z 20 pominięciami poziomów."

  AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, płać 60zł za 3 misjie albo 170zł za ulepszony pakiet misji, kisnę z ludzi, którzy nadal wspierają tą firmę i płaczą, że to nieuczciwe XDDDD
  • avatar
   vacotivus
   0
   Desperackie kroki, by zatrzymać graczy, którzy są znużeni grą, przestałem grać od przejścia z 1 na 2.