• benchmark.pl
 • Gry
 • Darmowy Overwatch 2 zadebiutował z problemami. Długie kolejki na serwerach
Gry

Darmowy Overwatch 2 zadebiutował z problemami. Długie kolejki na serwerach

przeczytasz w 2 min.

Nie tak niektórzy wyobrażali sobie dzisiejszą premierę Overwatch 2. Serwery nie wytrzymują dużego zainteresowania graczy.

Dziś premiera Overwatch 2, gry free-to-play

Overwatch nie jest najbardziej rozpoznawalną marką w portfolio studia Blizzard, ale strzelankę z 2016 roku wypada zapisywać na konto sukcesów tego studia. Nie dziwiło dość duże zainteresowanie nową częścią. Overwatch 2 debiutuje zgodnie z planami, właśnie dziś.

Gra jest dostępna na PC, a także konsolach PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S oraz PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Co ważne, chyba nawet bardzo ważne, Overwatch 2 oferowany jest w modelu free-to-play. Płacić trzeba będzie za tzw. karnety bojowe i możliwe, że ten temat będzie się pojawiał w najbliższym czasie, bo ich ceny są dość spore.

Overwatch 2 zwiastun premierowy

Premiera Overwatch 2 z problemami

Lubiący przytyki mają argumenty do pisania i mówienia, że jak premiera od Blizzard, to i problemy. Cóż, nie każdy zainteresowany Overwatch 2 ma szansę na zabawę dzisiejszego wieczora.

My również nie, na powitanie zobaczyliśmy komunikat o długiej kolejce. Marne pocieszenie, że nie jesteśmy w tym osamotnieni. Albo takie, że u niektórych pojawia się informacja o zeru graczach w kolejce, a mecze i tak nie startują

Overwatch 2
Nas przywitał taki komunikat...

Jeszcze inni doświadczają również mało przyjemnego komunikatu „unexpected server error”. A nawet jeśli uda się dostać na serwer, to część ze szczęśliwców zgłasza problemy ze znikającymi przedmiotami.

Drobne mankamenty związane z rozgrywką póki co zdają się schodzić na dalszy plan. Blizzard zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem wszystkich niedogodności, ale można być pewnym, że chwilę to potrwa.

Overwatch 2 - co nowego?

Jak widzicie, czekamy na możliwość dokładniejszego przyjrzenia się Overwatch 2. Najważniejsze założenia nie uległy tu zmianie względem pierwszej części, twórcy przedstawiają swój produkt jako drużynową grę akcji. Overwatch 2 oferuje rozgrywkę PvP i starcia 5 na 5. Pojawiają się dobrze znani już bohaterowie, ale nie zabrakło nowych postaci (konkretnie trzech), są też niewidziane wcześniej mapy (dokładnie sześć) i tryb Przepychanka.

Misje PvE zostaną udostępnione dopiero w 2023 roku. Poniżej możecie rzucić okiem na plany związane z Overwatch 2 na najbliższe miesiące.

Overwatch 2

Źródło: własne, Overwatch PL

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  awesome1337
  -2
  serwery blizzarda są w tym momencie ddosowane wiec kolejki będą dopóki nie rozwiążą tego problemu
  • avatar
   ciomasta
   0
   Ja mam strasznie dziwną kolejkę , jestem 5 tyś , a póżniej jestem 20tyś w kolejce :D zamiast zmniejszac to się zwiększa kolejka KEKW
   • avatar
    paankracyk
    0
    To i tak nic przy problemach naszego rodzimego World War 3...
    • avatar
     trismak
     0
     Ja odpaliłem zaraz po 21 u mnie pokazało 900 po minucie 400 w ciągu sekund 300 , 200.
     Ale serwery były coraz mniej stabilne i nie dało się długo utrzymać wewnątrz. Zmiany głównie w interfejsie i sklep