Konsole do gier

Blu-ray dla Xboksa 360? Nie, Nie, NIE!

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Choć Toshiba poinformowała ostatnio, że wprowadzi do oferty odtwarzacze Blu-ray, Microsoft nadal nie ma planów związanych z oferowaniem Xboksów 360 wyposażonych w napęd dostępny w konsolach PlayStation 3.

Przypominamy, że Toshia wycofała się z produkcji nagrywarek i odtwarzaczy HD DVD i niedawno, po długich miesiącach zwłoki, poinformowała że wprowadzi do oferty napędy Blu-ray.

To właśnie Toshiba stoi za opracowaniem zewnętrznego napędu HD DVD dla konsol Xbox 360 i kiedy pojawiła się informacja, że firma zacznie wspierać technologię Blu-ray, w sieci zawrzało od plotek, że Xbox 360 doczeka się nowego napędu.

Microsoft nie zamierza jednak decydować się na Blu-ray, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Nie przekonują go nawet fakty, że nadchodzące gry (w tym Doom 4) będą oferowane na kilku krążkach DVD, podczas gdy wersje dla PlayStation 3 zmieszczą się na jednym nośniku Blu-ray.

Serwis Team Xbox wysłał e-maila do Microsoftu z zapytaniem, czy koncern przygotuje napęd Blu-ray. Odpowiedź była krótka: "Jak informowaliśmy wcześniej, nie zamierzamy wprowadzać napędu Blu-ray dla Xboksa 360."

Jeśli chodzi o oferowanie materiałów w jakości Full HD, w tym filmów, Microsoft zamierza udostępniać je poprzez usługę Xbox Live. Producent wyjawił, że tej jesieni w Xbox Live będą dostępne strumieniowane wideo 1080p.

Czy Microsoft nigdy nie zdecyduje się na Blu-ray? Możliwe, że jeszcze w tym roku, kiedy na rynek trafią odświeżone konsole, firma wyposaży je w wewnętrzny napęd Blu-ray. Jeśli nie, zawsze pozostaje możliwość zintegrowania Blu-raya w konsolach nowej generacji, które mają mieć dyski SSD i 6-rdzeniowe procesory. Debiut? Dopiero w 2014 r.

Źródło: Inf. własna, Tom's Guide.com

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  microsoft wie ze nie chce placic licencji sony za blueray, a pozatem przyszlosc to streaming i uslugi online.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  M$ po prostu chce aby x360 był nadal najbardziej atrakcyjny cenowo.
 • avatar
  Cr4sH
  0
  blu-rayowi mowimy nie !
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  a ja mówię czemu nie dać wyboru userom i zrobić wersję konsoli z blu-ray i wilk syty i owca cała a PS3 straciło by kompletnie przewagę technologiczną
 • avatar
  faro666
  0
  jeżeli temat BL na Ixa wraca jak bumerang to może w końcu by go dołożyli, kupili by ci co by chcieli a PS3 przestało by być atrakcyjne, chyba że szykuje się X720;-)
 • avatar
  zielarz
  0
  Muszą w końcu przejść na BR, który staje się standardem.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  znowu widze ze musze wam tlumaczyc czemu NIE BEDZIE blu-ray na xbox 360 (ale pewne ze bedzie na kolejna wersje konsoli) a dlaczego to ja wiem?? - proste - M$ nie moze sie osicjalnie przyznac do porazki HD-DVD bo to okazali slabosc - siedza cicho bo co maja powiedziec?? A slabosc odbija sie notowaniami na gieldzie itd. itd. Spytajcie sie porf. na ekonomii - A to ze bedzie w kolejnej generacji - no przeciez nie zrobia wymarlego HD DVD i nie zrobia przeciez zwyklego DVD - nie zrobia jeszcze ze sam HDD i strumieniowy przesyl danych bo to jeszcze nie ta epoka. Za malo dla masowki na taki standard.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  jak BR stanie sie bardziej popularne to i M$ zrobi boxa z BR :)
 • avatar
  suchy262
  0
  MS nie wypuści X-a z BL,ponieważ wtedy cena X-a będzie taka sama jak Ps3.

  Niech RROD będzie z wami :)