Blu-ray wygrywa w Europie

przeczytasz w 0 min.

Europejczycy mają w swoich cyfrowych domach ponad 55 000 odtwarzaczy HD DVD i dodatków do Xbox 360. Jak się jednak okazuje liczba ta blednie w porównaniu do PlayStation 3, która znalazła na Starym Kontynencie aż 750 000 nabywców. Firma Understanding and Solution zajmująca się analizą rynku, która już dawno temu bardzo głośno przewidywała wygraną standardu Blu-ray, dostarczyła wyników badań na temat liczby samodzielnych odtwarzaczy. Natomiast liczba napędów HD DVD w Xboxach pochodzi z analiz przeprowadzonych przez Screen Digest. Liczby zostały zaprezentowane w publikacji, która ukazała się w Stanach Zjednoczonych w Home Media Magazine.

U&S ma dla użytkowników jeszcze kilka innych informacji. Między innymi taką, że w 2007 roku dyski Blu-ray sprzedały się względem HD DVD w stosunku trzech do jednego. Standard Blu-ray osiągnął sprzedaż na poziomie 1 miliona już listopadzie 2007 roku. Jeśli to nie pokazuje, że w przeciwieństwie do twierdzeń niektórych analityków, właściciele konsol PlayStation 3 są zainteresowani zarówno oglądaniem filmów jak i graniem, to nie wiemy co może ich do tego przekonać.


Co interesujące, po podliczeniu wszystkich słupków, okazuje się, że każdy z właścicieli odtwarzaczy HD DVD kupił średnio ponad sześć płyt. Dla porównania, użytkownicy PlayStation 3 kupili średnio trzy czwarte dysku. Przytoczone średnie z grubsza pasują do oświadczeń wygłaszanych dotąd przez European HD DVD Promotional Group, która nadaje dużą wagę liczbą przytoczonym przez różne firmy zajmujące się badaniem rynku.

Sprzedaż samodzielnych odtwarzaczy Blu-ray w Europie wciąż pozostaje tajemnicą, ale raczej nie jest ona duża i z pewnością mniejsza niż sprzedaż odtwarzaczy HD DVD. Wszystko za sprawą wyższych cen, późniejszych premier i szerokiego dostępu do PlayStation 3. Wysoka liczba sprzedanych dysków Blu-ray w stosunku do HD DVD, a także relatywnie niska sprzedaż samodzielnych odtwarzaczy Blu-ray pokazuje, że w Europie to PlayStation 3 napędza sprzedaż dysków Blu-ray.


Porównajcie sobie to do sprzedaży DVD, która, jak informuje British Video Association na łamach Home Media Magazin, wyniosła w 2007 roku 250 milionów sztuk, czyli o 29 milionów więcej niż rok wcześniej.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login