Serwery plików NAS

Bluetooth 3.0 - pierwsze urządzenie gotowe

Stachu Piwowar | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Stachu Piwowar
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Na konferencji poświęconej pracom nad nowymi standardami łączności Bluetooth Special Interest Group (SIG) zaprezentowała urządzenie współpracujące w nowym standardzie Bluetooth 3.0.

Uzyskane wyniki to transfer rzędu 24Mbps czyli około 3MB/s. Ponadto Bluetooth 3.0 ma cechować się mniejszym poborem energii w porównaniu z poprzednikiem - dzięki zastosowaniu protokołu 802.11. Niestety pierwszych oficjalnych urządzeń możemy spodziewać się dopiero na początku przyszłego roku.

Źródło: frazpc.pl

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ciekawe czy nowy standard zostanie wprowadzony przez aktualizację softa, tak jak miało to np. miejsce w mojej noki N73 ME - z 1.0 na 2.0; czy może będzie wymagał zupełnie innego sprzetu.
 • avatar
  Konto usunięte
  przesyałać jedną piosenkę z telefonu na telefon w 2sekundy ;]
  nieźle...
 • avatar
  Kamikazepl
  Nie lepiej zrobić coś by wysyłać pliki przez wifi?:P Coraz więcej telefonów je ma, a prędkość wifi jest bardzo dobra przecież:P No ale co do poboru mocy to trochę duży (w telefonie odczuwalny).
 • avatar
  os4free
  Popieram Kamikazepl, może lepiej byłoby się skupić nad rozwojem rodziny 802.x. Im więcej kart wi-fi tym mniejsze koszta urządzenia i mniejszy zamęt w głowach zwykłych użytkowników.
 • avatar
  Konto usunięte
  Mówiąc jaśniej Bluetooth to teraz Wi-Fi tyle że krótkiego zasięgu.
 • avatar
  Konto usunięte
  czekamy na tą technologie - w sumie taki szybki blutooth sprawi, że np. w lelewizorach LCD co ją odsługują będzie można filmik obejrze przez bluetootha - mam nadzieje tylko, że przyspieszenie odbędzie sę poprzez aktualizacje softu ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Szkoda, że autor nie pokusił się o zamieszczenie informacji, jakie to urządzenie zostało zaprezentowane i ile danych zostało przesłane.