Gadżety

„Inteligentne” zatyczki do uszu - chrapania nie usłyszysz, ale budzik już tak

przeczytasz w 1 min.

Firma Bose rozwinęła pomysł start-upu Hush i przygotowała „inteligentne” zatyczki do uszu o nazwie Sleepbuds. Co to za gadżet?

Bose ma w swojej ofercie wiele interesujących urządzeń, w tym słuchawki pozwalające odizolować się od hałasu z zewnątrztakie, które pomagają lepiej słyszeć świat wokół. Teraz producent połączył te cechy i stworzył „inteligentne zatyczki do uszu”.

Bose Sleepbuds, czyli inteligentne zatyczki do uszu

W rzeczywistości nie stworzył ich sam – pomysł i podstawy pochodzą bowiem od start-upu Hush, który został przejęty przez Bose. Gadżet, którego nazwa to po prostu Sleepbuds, ma być zbawieniem dla osób, które dzielą łóżko z „chrapaczami”.

Sleepbuds działają tak, że całe to chrapanie jest wyciszane. To samo można powiedzieć o szczekaniu psów i miauczeniu kotów czy też odgłosach wydawanych przez sąsiadów lub wracających nad ranem imprezowiczów. Użytkownicy nie są za to izolowani od dźwięku budzika. Spokojny sen zostanie więc w końcu zakłócony – ale w tym przypadku to chyba dobrze.

Bose Sleepbuds wygląd

Firma Bose nie była pewna, czy „inteligentne zatyczki” znajdą zainteresowanie, dlatego też postanowiła wystartować ze zbiórką w serwisie Indiegogo. Odpowiedź przyszła bardzo szybko, bo na przeszło trzy tygodnie przed jej końcem ponad 2900 osób wpłaciło już prawie 450 tysięcy dolarów, podczas gdy cel ustawiony był na 50 tysięcy.

Chętnych zatem nie brakuje, nawet pomimo wysokiej ceny. Ta wynosiła (bo zapasy są już wyprzedane) 150 dolarów w trakcie zbiórki, by z czasem wzrosnąć do 250 dolarów. Sporo, ale zdrowy i spokojny sen to coś, na czym raczej nie warto oszczędzać. 

Film promujący Bose Sleepbuds

Źródło: The Verge, Bose, Indiegogo

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SadSam
  2
  Maskowanie dzwieku, czyli zamiast chrapania lub szczekanis psa bede slyszal odglos wodospadu albo burzy. Hmm... to nadal jakis odglos ktory bedzie jedynie maskowal a nie wyciszal. Jestem ciekaw jak to bedzie dzialac. 250 usd za maskownik dzwiekow. Zatyczki z zoltej pianki sa w stanie zredukowac odglosy z zewnatrz (wyciszyc chrapanie) a kosztuja duzo mniej a zarazem nie powoduja dyskomfortu w uchu.
  • avatar
   doman18
   2
   W holandii od bardzo dawna można kupić zatyczki które wyciszają tylko głośne dźwięki. Czyli będąc na głośnej hali można normalnie ze sobą rozmawiać. Nazywają je autoplastieken lub otoplastieken, robione są indywidualnie dla każdego użytkownika i kosztują ok 150Euro. Co ciekawe nie są w żaden sposób zasilane.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Dla strzelców na strzelnicach są tzw. aktywne słuchawki. Mają one oprócz muszli na uszy wbudowane mikrofony i głośniki, rozmowę i normalne dźwięki słychać, a strzał jest odcinany na zasadzie przekroczenia poziomu decybeli.
    W tych tutaj odcinanie działa pewnie selektywnie na pewne rodzaje dźwięków i ścina chrap-chrap które też jest głośne.
    • avatar
     Sniko
     1
     Myślę, że może to działać na zasadzie wyciszania samochodów w niektórych autach, czyli emitowanie fal o częstotliwości dokładnie odwrotnej jak uciążliwe hałasy (nie wiem czy dobrze piszę, jakoś tak zapamiętałem ;), czyli będziemy wszystko normalnie słyszeć oprócz chrapania...
     • avatar
      szudaj
      1
      W Polsce też od dosc dawna można zakupić takie zatyczki pod wymiar tzw. ochronniki haspro. Wychodzą sporo taniej niż na Zachodzie.
      • avatar
       patol1984
       1
       Prawie dobre, ale tylko chrapanie to za mało za taką cenę
       • avatar
        Leszko_Pierwszy
        0
        prawie, robi roznice