Głośniki

Bose Soundlink - bezprzewodowy głośnik Bluetooth

przeczytasz w 2 min.

Firma Bose wprowadziła na rynek nowy bezprzewodowy głośnik Soundlink. Jest on naprawdę mobilny, ponieważ połączenie odbywa się za pomocą Bluetooth, a jego waga jest stosunkowo niewielka, grubość nie przekracza 5 cm.

Bose Soundlink, według zapowiedzi producenta, zapewni też głośny dźwięk w wysokiej jakości, dzięki czemu będzie on dobrze słyszalny niezależnie od miejsca, w którym będziemy chcieli go uruchomić.

Celem, jaki postawili sobie inżynierowie z firmy Bose było stworzenie niewielkiego pojedynczego głośnika, który będzie w stanie odtworzyć pełen zakres dźwięku. Wyposażono go więc w 4 niskoprofilowe przetworniki neodymowe, które zapewnić mają czyste wysokie i średnie częstotliwości. Specjalnie zaprojektowane pasywne radiatory natomiast, pozwalają na uzyskanie głębokich, niskich tonów. Poprzez ułożenie ich przeciwstawnie, wyeliminowane zostały wibracje, co zapewni zamianę energii na moc akustyczną.

Głośnik Bose Soundlink

Litowo-jonowy akumulator, w jaki wyposażony został głośnik, zapewni nawet do 8 godzin odtwarzania muzyki przy standardowej głośności i około 3 przy bardzo wysokiej. Przeprowadzone testy wytrzymałościowe zapewniają natomiast wysoką odporność w każdych warunkach – podczas mgły, wiatru, z wilgocią i piaskiem.

Dyrektor ds. marketingu, John Roselli firmy Bose tak skomentował nowe urządzenie firmy: „Ludzie chcą słuchać muzyki wszędzie. Miliony konsumentów już posiadają własne urządzenia Bluetooth, takie jak iPhone, iPad i telefony komórkowe z systemem Android, w których można przechowywać tysiące utworów muzycznych. Ale nie mieli oni dotąd możliwości, by doświadczyć  tego, co niesie ze sobą bezprzewodowy przenośny głośnik SoundLink. Bez podłączania, bez potrzeby dokowania, magia głośnika staje się oczywista, kiedy masz go w rękach po raz pierwszy, po raz pierwszy możesz go usłyszeć. Głośniki Bluetooth były dostępne już wcześniej, ale wierzymy, że bezprzewodowy przenośny głośnik SoundLink stanowi istotny krok do przodu i nowe doświadczenie. Wierzymy, że ludzie będą sięgać po nie coraz częściej, że będą słuchać muzyki w sposób i w miejscach, których sobie nie wyobrażaliśmy”. 

Głośnik Bose Soundlink

Głośnik Bose Soundlink dostępny jest w dwóch wersjach – z nylonową osłoną w kolorze ciemnoszarym za 1199 zł oraz ze skórzaną osłoną w kolorze ciemnobrązowym za 1399 zł.
 

Więcej o głośnikach:

Źródło: Bose

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Biorąc pod uwage fakt, że za taką cenę mogę kupić fakt cały zestaw Logitech Z-5500 to wiecie co? Wiecie, wystarczy trzeźwo myśleć ;)
  Na rynek wchodzi coraz więcej ładnie wykonanych gadżetów z ceną z odległej galaktyki cholernie niewspółmierną do wartości danego urządzenia.

  Jak już chciałbym mieć lepszy dźwięk to chyba wybrałbym opcje - słuchawki i różnica 1000pln w kieszeni.

  Poza tym połączenie: smartfon + ten głośnik = mobilność i wygoda nieziemska ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Jest bardzo drogi.
   • avatar
    Nalovp
    2
    "John Roselli firmy Bose tak skomentował nowe urządzenie firmy: „Ludzie chcą słuchać muzyki wszędzie"
    Od słuchania muzyki wszędzie to są słuchawki.Słuchanie muzyki w miejscach pulicznych lub wypoczynkowych to tak jak palić papierosa i dmuchać na innych.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Już widzę te komentarze odnośnie ceny, że wasyka, że z d. wzięta. Ja powiem tak: według mnie całkiem fajny gadżet, oczywiście dla mnie jest za drogi, ale !!!UWAGA!!! są też ludzie którzy mogą sobie pozwolić na taki wydatek !#!$!%^#% SERIO $!$%@
     • avatar
      Dragonik
      -1
      Jakbym miał na takie rzeczy kasę to bym sobie kupił gdzieś na wyjazd
      • avatar
       kropak
       -1
       A nie lepiej jak ktoś chce to wczepiać czipy z radiem bezpośednio do mózgu :) i bedzie muzyka nonstop hehe
       • avatar
        constantine86
        -1
        Kiedyś były boomboxy i młodzi brejdensowali na ulicy. Teraz mamy takie cuda i metro emosy mogą słuchać swoich żali na ławce. Dobra rzecz, niech tylko mi ktoś powie mono to czy stereo?
        • avatar
         Konto usunięte
         -12
         twoja s***a jest droga xD