Gry komputerowe

BoxOff Play: chmurowa platforma gamingowa Techlandu już działa

przeczytasz w 2 min.

"Zapłać raz i graj przez cały miesiąc bez ograniczeń" - takim hasłem promuje się pierwsza tego typu platforma w Polsce.

BoxOff Play start

Firma Techland, wraz z Oxycom, wreszcie uruchomiła usługę BoxOff Play – pierwszą w Polsce platformę oferującą nielimitowany dostęp do gier komputerowych w technologii chmurowej. Jak to działa? Gracz opłaca abonament i przez miesiąc może grać w kilkadziesiąt tytułów.

Z okazji premiery firma Techland przygotowała promocję, w której pakiet niemal 100 gier dostępny jest za jedyne 24,90 zł. Standardowa cena zestawu wynosić będzie natomiast dwa razy tyle – 49,90 zł. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy między innymi Inner World, Call of Juarez: Więzy Krwi, FlatOut: Ultimate Carnage, Xpand Rally Extreme oraz kilka odsłon z Sherlockiem Holmesem w roli głównej.

Właściciele promują swoją platformę pięcioma głównymi zaletami: stały dostęp (nielimitowany dostęp do gry w czasie subskrypcji), jedna cena (brak konieczności płacenia za każdą grę osobno), graj od razu (możliwość rozpoczęcia rozgrywki po pobraniu jedynie 20 proc. plików), prosta obsługa oraz tam gdzie chcesz (brak limitu na liczbę zainstalowanych klientów).

„Pomysł na przeprowadzenie ®ewolucji w świecie gier pojawił się w październiku, gdy startowaliśmy ze sklepem BoxOff Store. Podczas rozmów z naszym partnerem, firmą OXYCOM, pojawiło się pytanie – dlaczego nie wykorzystać chmury do dystrybucji gier. Zależało nam, aby nasza oferta była łatwo dostępna, przystępna cenowo, a przy tym zapewniała maksimum rozrywki. Ta dewiza przyświecała nam przy tworzeniu BoxOff Play. Mamy ogromną nadzieję, że pomysł growej wersji Spotify, jak okrzyknęły Boxoff Play media, przypadnie do gustu użytkownikom” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland.

„BoxOff Play jest przykładem na to, w jaki sposób rozwój technologii wpływa na dynamikę zmian rynku, tak w zakresie oferty i oczekiwań klienta. Chmura IT z możliwością bezpiecznego, zdalnego dostarczania oprogramowania i treści, umożliwiła sukces portali oferujących zryczałtowany dostęp do muzyki, filmów i innych treści” – stwierdza Ireneusz Wróblewski, Prezes OXYCOM. – „Spotify przetarł szlaki w branży muzycznej, Netflix daje dostęp subskrypcyjny do treści wideo, zaś dzięki technologii cloudpaging od OXYCOM stała się możliwa dystrybucja i ułatwienie dostępu do gier. BoxOff Play wpisując się w ogólny trend oferty zryczałtowanej, podnosi poprzeczkę, przenosząc ten model na grunt cyfrowej rozrywki” – dodaje Wróblewski.

Aktualizacje listy gier mają odbywać się co kilka tygodni.

Źródło: Techland, OXYCOM

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Drogo.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Zawsze i wszędzie tępił chmurę będę
   • avatar
    Anavrin990
    -3
    Tanio
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Pomysł nie jest zły, ale wykonanie już dość słabe. Przynajmniej w trakcie betatestów soft miał mnóstwo wad, łącznie z tym, że trzeba było go czasem uruchamiać z prawami Administratora (bo coś go bolało) i nie chciał działać na innym koncie, niż to z którego był instalowany.
     W skrócie, jeśli ktoś ma nadmiar gotówki i akurat nie grał w te starocie udostępniane przez Techland, usługa jest warta sprawdzenia. W innych przypadkach raczej nie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ale drogo
      • avatar
       aloyzz
       0
       Z taką biblioteką gier 50 zł miesięcznie?
       Ktoś ma tam chyba niezłe poczucie humoru..
       • avatar
        Balrogos
        0
        A jak z czitami? co chwila Techland bedzie wymienial zbanowane klucze? ciekawe jak chca zazaczac Battlefield 4 np skoro konto jest tam przypisane.