Technologie i Firma

Brackets 1.10 - edytor tekstu dla programistów ulepszony

przeczytasz w 1 min.

Pobierz darmowy edytor kodu źródłowego Brackets, który z wersji na wersję staje się coraz bardziej funkcjonalny i przyjazny użytkownikowi.

Brackets to zaprojektowany przez Adobe i udostępniany na licencji open source edytor tekstu, który usprawnia pisanie kodu programów i stron internetowych. Program jest dynamicznie rozwijany, a najnowsza wersja oznaczona numerem 1.10 wprowadza kolejne praktyczne zmiany.

Wersja 1.10 to przede wszystkim kolejne rozwiązania zwiększające prostotę użytkowania i sprawność pracy. Pojawiły się między innymi: obsługa historii wyszukiwania (dostęp do wpisywanych ostatnio zapytań), dodatkowe wskazówki dotyczące kodu CSS oraz możliwość nawigowania w historii: do tyłu (Alt+I) i do przodu (Alt+Shift+I). 

Do tego dochodzi jeszcze zwiększona kompatybilność z różnymi kodowaniami oraz poprawa stabilności i funkcjonalności wcześniej wprowadzonych opcji, takich jak „zastąp wszystko” w „znajdź i zastąp” czy podgląd w czasie rzeczywistym.

Pobierz darmowy edytor kodu źródłowego Brackets:

Pobierz Brackets


Najważniejsze nowości wprowadzone w poprzednich wersjach Brackets:

 • „zastąp wszystko” w „znajdź i zastąp”
 • podgląd w czasie rzeczywistym
 • zaawansowane sortowanie rozszerzeń
 • zmiana języka w niezapisanym dokumencie

Brackets: open-source’owy edytor tekstu dla programisty

Jak przystało na programistyczny edytor tekstu, Brackets koloruje składnię, podpowiada elementy i parametry oraz automatycznie domyka nawiasy. Obsługuje wiele różnych języków programowania i umożliwia pracę na kilku plikach jednocześnie.

Brackets charakteryzuje się przy tym intuicyjną obsługą, przejrzystym interfejsem, niską zasobożernością i szybkim działaniem, a do tego oddaje do dyspozycji użytkownika liczne opcje konfiguracyjne, pozwalające dopasować wygląd okna do jego preferencji. Program jest dostępny na Windows, Linux i macOS

Źródło: Brackets

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  akhad
  5
  a ja polecam VSCode, znacznie bardziej responsywny i z lepszym wsparciem
  • avatar
   obcypl
   2
   Podpisuję się pod VSCode. Wiem, że to M$, ale zrobili to naprawdę dobrze. Bardzo szeroka gama pluginów tylko polepsza sprawę.

   Jedyny zauważony minus: trochę słabo radzi sobie technologia InteliSens w miksowanym środowisku (np PHP + Vue.js) - brakuje mi nieograniczonego/bezbłędnego przechodzenia "Go to definition". Tutaj bezkonkurencyjne są programy JetBrains ale słono kosztują.
   • avatar
    olszi
    0
    edytory tekstu napisane w JS omijam szerokim łukiem...
    • avatar
     Draghmar
     0
     Próbowałem wszystkiego co było w zasadzie na rynku, ale Sublime Text 3 wypadł najlepiej. Brackets i Atom są ciężkie i powolne. Większe pliki nie dają w nich rady po prostu jeśli chodzi wyszukiwanie i zaawansowane pluginy. Notepad++ był do tej pory najlepszy w tym względnie, ale zaczynało mu brakować nowoczesności w interfejsie oraz co raz częściej dodatków. Jest tam niby system dodatków, ale od dawna nic ciekawego dla mnie się tam nie pojawia, a spora część jest mocno niestabilna. Także zapłaciłem za licencję i mam to czego chciałem z dużą możliwością dostosowania do swoich potrzeb. Jedyne czego mi brakuje to 100% przeniesionego kolorowania składni - jest tylko takie na poziomie 90% ;)