Systemy operacyjne

BSoD jako dzieło sztuki. Tak jakby, ale w najsłynniejszym muzeum świata

przeczytasz w 1 min.

BSoD, czyli Niebieski Ekran Śmierci to jeden z najmniej przyjemnych elementów, jakie mogą kojarzyć użytkownicy systemów Windows. Są jednak momenty, że potrafi on wywołać uśmiech.

Niebieski Ekran Śmierci Windows w Pałacu Luwru

Trwające święta to dobry moment na nieco luźniejsze tematy, zwłaszcza, że z racji panującej pandemii i tak są mniej radosne niż zazwyczaj. Na forum reddit pojawiło się zdjęcie prezentujące właśnie BSoD. Nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego gdyby nie fakt, że został on uchwycony w Pałacu Luwru, w chyba najsłynniejszym muzeum na świecie.

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że BSoD przez chwilę, ale jednak towarzyszył takim dziełom sztuki jak chociażby Mona Lisa Leonarda da Vinci czy Wenus z Milo. Publikujący zdjęcie autor uspokaja, iż nie jest ono aktualne. To ważne, bo błyskawicznie podniosły się komentarze z pytaniami, czy właśnie tak wygląda spędzanie wolnego czasu w trakcie pandemii. Zdjęcie ma podobno dwa lata, ale dopiero teraz zostało upublicznione.

BSoD Luwr

BSoD, podobnie jak sam Windows, znacząco ewoluował

Oczywiście BSoD nie pojawił się jako część wystawy, nie jest to widok, który ktokolwiek planuje i lubi. Wystąpienie BSoD oznacza, że system napotkał poważny błąd. Omawiane zdjęcie sugeruje, iż w tym przypadku był to system w starszej wersji.

Niebieski Ekran Śmierci na przestrzeni lat przeszedł widoczne zmiany, jego historię przedstawialiśmy swojego czasu w oddzielnym artykule. Microsoft stara się zmieniać BSoD na bardziej przyjazny i chyba się to udaje. W Windows 10 nie straszy, ale najważniejsze, że pojawia się rzadziej niż w starszych systemach.

Mimo tego niektórzy widzą tu jeszcze miejsce na kolejne zmiany. Ostatnio w sieci pojawiła się grafika prezentujące to, jak BSoD w Windows 10 mógłby wyglądać w stylu Fluent Design, w którym rozwijany jest sam system. Póki co oficjalnie producent planuje jednak inne nowości wizualne.

BSoD Windows 10 koncept

Źródło: reddit, softpedia

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!