Firma Canon jest liderem w raporcie Gartnera

przeczytasz w 2 min.

Konkurencja depcze po piętach

canon logo firma gartner raport lider

Firma Canon po raz kolejny zdobyła tytuł lidera w raporcie Gartnera „MFP and Printer Magic Quadrant” za rok 2012. To prestiżowe opracowanie stanowi diagnozę aktualnej sytuacji na rynku, a także wskazuje kierunki jego rozwoju.

W raporcie Gartnera „MFP i Printer Magic Quadrant” pozycje producentów są przyznawane na podstawie działania w dwóch głównych kategoriach: umiejętność wytwarzania i kompletność wizji. „Liderzy” według Gartnera to najbardziej zaawansowani dostawcy urządzeń wielofunkcyjnych (również SMFP), drukarek i powiązanych z nimi rozwiązań i usług, niezależnie od lokalizacji klienta.

Firmy, które zostały zaliczone do tego grona, odznaczają się nie tylko bogatszą ofertą w porównaniu do swoich konkurentów, ale także elastycznymi kanałami dystrybucji produktów, wedle życzeń klientów. Dzięki temu mają szansę utrzymać wysoki udział w światowym rynku zapewniając jednocześnie doskonały poziom usług w regionach, gdzie znajdują się klienci Gartnera.

Liderzy muszą wyróżniać się wyjątkową kreatywnością, umiejętnościami i wizją, dzięki której są w stanie oferować wsparcie klientom na całym świecie. Co więcej, muszą posiadać udokumentowane inicjatywy badawczo–rozwojowe dotyczące produktów i rozwiązań, których potrzebują klienci.

Wyróżnienie dla firmy Canon w raporcie Gartnera jest dowodem naszego zaangażowania w poprawę produktywności i zwiększenia efektywności działań naszych klientów biznesowych, poprzez oferowane technologie i usługi. Canon posiada szerokie portfolio produktów, od rozwiązań dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, aż po urządzenia dla dużych środowisk biznesowych”. - mówi Paul Rowntree, Dyrektor Marketingu w Canon Europe.

Inwestujemy w prace rozwojowo-badawcze, aby dostarczać naszym klientom innowacyjne produkty i oprogramowanie. We wrześniu Canon wprowadził platformę imageRUNNER ADVANCE drugiej generacji i zaprezentował sześć nowych produktów z tej serii, by sprostać wyzwaniom współczesnego biznesu”. - kontynuuje Rowntree.

canon lider gartner raport 2012

Nowa platforma firmy Canon zapewnia kompletne rozwiązania do obrazowania dla organizacji każdej wielkości. Małe firmy będą korzystać z możliwości rozwiązań zarezerwowanych do tej pory dla dużych przedsiębiorstw. Są to m.in. podwyższone bezpieczeństwo, skuteczna kontrola kosztów drukowania i narzędzia do publikowania dokumentów. Natomiast klienci korporacyjni i duże organizacje będą mogły korzystać z rozwiązań oferujących zaawansowane zabezpieczenia, łatwą integrację  i centralny system zarządzania flotą.

Jesteśmy przekonani, że tak innowacyjne rozwiązania jak platforma imageRUNNER ADVANCE przyczyniły się do wzmocnienia naszej pozycji w tegorocznym raporcie Gartnera „MFP and Printer Magic Quadrant”-  podsumowuje Rowntree.

Źródło: Canon, inf. prasowa

Strefa Windows 8

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gładziu
  2
  A jak Xerox jest na osi pionowej tylko trochę niżej, a dużo bardziej wysunięty w prawo na poziomej to jak to się ma do wyników? Jeśli do wygranej potrzeba tylko pozycji na osi pionowej to po co ta druga?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Wooow!!!
   • avatar
    dzemski
    0
    Ja się ma ta wiadomośc do działu w którym jest umieszczona? Dział to foto/video, a tu pisza o drukarkach i urzadzeniach wielofinkcyjnych (peryferia).