Drukarki i skanery

Canon PIXMA G4400 - wielofunkcyjna drukarka ze stałym zasilaniem w tusz

przeczytasz w 1 min.

Najbardziej zaawansowany model z serii Canon PIXMA G - drukarek wyposażonych w bardzo pojemne zasobniki na atrament

Canon dotychczas miał w ofercie trzy modele drukarek z systemem stałego zasilania w tusz (CISS) - G1400, G2400 i G3400. Teraz dołącza do nich bardziej zaawansowany model Canon PIXMA G4400, który wyróżnia się przede wszystkim zintegrowanym faksem i automatycznym podajnikiem dokumentów dla narzędzia skanera i kopiarki.

Cechy systemu drukującego są podobne do tego co oferują niższe modele. Możliwe jest drukowanie w formacie maksymalnie A4, w przypadku zdjęć bez obramowania - wydruk zdjęcia w formacie 10x15 w wysokiej jakości zajmuje około minuty. Pojemność zasobników na tusz, pozwala na wydrukowanie do 7000 stron w kolorze i 6000 czarno-białych.

Drukarkę wyposażono czarny atrament pigmentowy dla trwałych wydruków w odcieniach szarości oraz barwnikowe tusze kolorowe. Wbudowany moduł Wi-Fi zapewnia kompatybilność z bezprzewodowymi systemami druku. Aplikacja Canon PRINT dla iOS i Android ułatwia zdalne drukowanie zdjęć.

Drukarki Canon PIXMA z serii G są urządzeniami, które stanowią bezpośrednią konkurencję dla systemu druku ze stałym zasilaniem, który proponuje Epson. Ten ostatni producent jest obecny z takimi produktami na rynku znacznie dłużej, dlatego ma dużo więcej modeli do zaproponowania - również tych zaawansowanych. Canon rozpoczął od prostych drukarek z systemem CISS, a teraz dodaje coraz bardziej zaawansowane urządzenia All-in-one.

Warto zwrócić uwagę, że systemy druku wykorzystujące stałe zasilanie (co oznacza stosowanie wielokrotnie pojemniejszych zbiorników na tusz niż zwykłe zasobniki i uzupełniania z butelek) pozwalają znacząco obniżyć koszty wydruku, nawet pomimo sporych początkowych kosztów zakupu. Nie wszyscy jeszcze chcą to zaakceptować i dlatego nadal na rynku jest miejsce i dla takich drukarek i dla zwykłych urządzeń, które dysponują małymi zasobnikami i wysokimi kosztami wydruku.

Obiegowa opinia, że tusze należy szybko wykorzystać bo inaczej ulegną one degradacji, nie jest w pełni uzasadniona. Choć niewątpliwie, drukarki takie jak PIXMA G warto kupować przede wszystkim wtedy gdy dużo drukujemy.

Cena drukarki nie została jeszcze ustalona, ale liczymy na to, że będzie to produkt w cenie nie przekraczającej 1000 zł.

Źródło: Canon

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  2
  Chyba się mocno spóźnili, na rynku jest sporo już sprawdzonych rozwiązań i to nadal dużo tańszych i przy zakupie i w późniejszej eksploatacji niż ten Canon....

  Jak dla mnie Canon bardzo dużo stracił na pazerności - podobnie jak HP, ale w przypadku HP dochodzi awaryjność...

  Ale to oczywiście wyłącznie moja opinia....
  • avatar
   cosby
   1
   Czy tylko ja obserwuję ostatnio problem z wyświetlaniem się grafik na benchamrak.pl? Nie jest to nagminne ale zbiega się z parszywym działaniem Komputronik.pl
   • avatar
    solasoft
    0
    Kazda firma nawala nie wazne jaka firme kupisz i tak nawali . Wszystko ma wbudowany czas zycia. To nie te czasy ze wszystko dzialalo 10 lat...