• benchmark.pl
 • E3
 • Carrion to kolejny polski akcent na E3 2019, a zarazem bardzo intrygująca gra
Gry komputerowe

Carrion to kolejny polski akcent na E3 2019, a zarazem bardzo intrygująca gra

przeczytasz w 1 min.

Jeśli zamiast grafiki cenicie sobie oryginalny pomysł i z pozoru prostą, ale wciągającą rozgrywkę, nie powinniście przechodzić obojętnie obok Carrion.

Polskie gry już dawno wyszły z cienia, ale mimo tego nie wszyscy spodziewali się, że targi E3 2019 będą tak obfite w interesujące produkcje znad Wisły. Poza elektryzującym całą branżę Cyberpunk 2077 mieliśmy okazję zobaczyć Dying Light 2, Blair Witch, Outriders czy Sniper Ghost Warrior Contracts. To jednak nie wszystko. Rzućcie okiem na Carrion.

Ekipa Phobia Game Studio postawiła na klimat horroru, ale jednocześnie odwróciła nieco standardowy schemat. Nie trzeba tutaj bowiem walczyć z potworem, ale wcielić się w niego i rozszarpywać stojących na drodze ludzi. Wraz z postępami w rozgrywce główny bohater nie tylko rośnie, ale także zdobywa dodatkowe umiejętności.

Spoglądając na grę od strony technicznej, to dwuwymiarowa platformówka wykorzystująca tzw. pixel art. Oprawa graficzna może zatem budzić skrajne opinie, ale wygląda na to, że Carrion będzie nadrabiać grywalnością. Trzeba też zaznaczyć, że nie da się nie dostrzec tutaj sporej dawki brutalności.

Carrion - gameplay z E3 2019


Carrion zmierza na PC. Data premiery nie jest znana, ale twórcy nie ukrywają, że trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Grę wyda Devolver Digital.

Źródło: GameSpot Gameplay

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  1
  Klimat swój ma :)
  • avatar
   miedzianek
   -1
   Jakieś strasznie to chaotyczne
   • avatar
    darioxsata
    0
    kolejny indie pixel art ktory wyjdzie a po dwoch miechach wyladuje na smietniku historii!