Gry

Gramy w kryminały - tajemnicza akcja CDP

przeczytasz w 1 min.

Miłośnicy kryminałów i rozwiązywania zagadek, łączcie się – taki zdaje się być przekaz akcji Gramy w kryminały rozpoczętej właśnie przez CDP.

Gramy w kryminały

Miłośnicy kryminałów i rozwiązywania zagadek, łączcie się – taki zdaje się być przekaz akcji Gramy w kryminały rozpoczętej właśnie przez CDP. Rodzimy wydawca zachęca w ramach tej zabawy do podjęcia detektywistycznego wyzwania.

Z tej okazji wystartowała specjalna strona akcji Gramy w kryminały. Całość jest jak na razie bardzo tajemnicza – wiemy tylko, że sprawa kręci się wokół trzech zbliżających się ogromnymi krokami premier.

Pierwsza to tworzona przez polskie studio The Astronauts gra Zaginięcie Ethana Cartera. Wcielamy się w niej w detektywa Paula Prospero, który wykorzystując nadprzyrodzone zdolności próbuje rozwikłać zagadkę okrutnych morderstw w Red Creek Valley oraz odnaleźć tytułowego chłopca.

Kolejna to Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara, a więc gra, której nie trzeba raczej żadnemu fanowi kryminałów przedstawiać, a już na pewno jej głównego bohatera. Trzecią jest Broken Sword 5: Klątwa węża, która zachęca nas do zmierzenia się z morderczym spiskiem starszym niż słowo pisane.

O co jednak w ogóle chodzi? To dobre pytanie, ale na odpowiedź jest jeszcze za wcześnie. Na razie ujawniony został tylko jeden element układanki. Firma CDP zapowiedziała bowiem, że każdy kto zdecyduje się na przedpremierowy zakup jednej z trzech wymienionych wcześniej gier, otrzyma za darmo niepublikowane dotąd nigdzie słuchowisko Dom Jedwabny według prozy Anthony’ego Horowitza z nowymi przygodami Sherlocka Holmesa.

No, właściwie jest coś jeszcze. Otóż ze strony Gramy w kryminały możemy dowiedzieć się, że w całą akcję zamieszanych zostało dwoje pisarzy – Katarzyna Bonda oraz Mariusz Czubaj. Czym to zaowocuje? Nie wiadomo.

Firma CDP zapowiada jednak, że „już wkrótce nowe poszlaki, zeznania świadków, konkursy i zagadki do rozwiązania”. Cóż, od czasu do czasu odwiedzić stronę tej akcji na pewno nie zaszkodzi.

Źródło: CDP

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -5
    Wole pograc w max dilla.