Telewizory

Toshiba nie pokaże nowych telewizorów na CES

przeczytasz w 1 min.

Czy to oznacza wyjście japońskiego producenta z sektora TV?

Toshiba TV

Już jutro rozpocznie się oficjalna część targów CES 2015. Podczas gdy LGSamsung zapowiedziały już niemałe rewolucje w kwestii ich telewizorów, okazuje się, że firma Toshiba nie pokaże żadnego nowego modelu. Co to oznacza? Być może nic, a być może całkiem sporo.

Jak wiadomo, targi CES to najlepsza okazja dla wielu producentów, by pochwalić się swoimi najnowszymi dokonaniami i zaprezentować linie produktów na dany rok. Jednym z najważniejszych sektorów podczas tej imprezy są telewizory. 

Samsung zapowiedział prezentację nowej platformy Smart TV opartej na systemie Tizen oraz – podobnie jak LG – telewizora z kropkami kwantowymi. Ten drugi chce także pokazać najnowsze osiągnięcia w kwestii OLED. Philips zaprezentuje telewizory z Ambilight i systemem Android, a pozostali planują niespodzianki. 

Wielkim nieobecnym będzie natomiast firma Toshiba, która zapowiedziała, że nie zaprezentuje ani jednego nowego telewizora. Zobaczymy jej nowe urządzenia mobilne i akcesoria komputerowe, ale telewizorów brak.

Choć z jednej strony może to być zaskakująca decyzja, z drugiej jednak należy pamiętać, że japoński producent sporo ostatnio w tym sektorze stracił. Szybko zmieniający się rynek pozostawił Toshibę z tyłu.

„Firma Toshiba zamierza zreformować swoją politykę odnośnie do działań globalnych w sektorze wizyjnym” – czytamy w komunikacie, zapowiadającym pojawienie się konkretnych informacji w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Niemal pewne jest już opuszczenie przez Japończyków rynku amerykańskiego. Czy tak samo sytuacja będzie wyglądać w Europie? I jeśli tak, to czy tęsknilibyście za Toshibą?

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kabat
  3
  Szkoda toshiby, w porównywalnej klasie cenowej toshiba miażdży LG i samsunga jakością obrazu, nie ma w prawdzie tak wypasionych funkcji smart ale skład mnie najważniejszy jest obraz. Widzę jak ludzie kupują tv, samsung, lg ewentualnie jak ktoś ma grubszy portfel to sony, a przecież na tych firmach rynek tv się nie kończy. Marketing robi swoje. Co do rynku usa top się nie dziwię, tam rządzi Vizio, z resztą zasłużenie, tv stosunkowo nie drogie do wydajności, pełne podświetlenie a nie krawędziowe w dużej ilości modeli. Sam bym brał.
  • avatar
   vegasnight9
   2
   Wycofują się z rynku TV bo konkurencja ich zjadła. Taka jest prawda. Mnie natomiast bardziej interesuje oferta Panasonic'a (o którym też cisza...) no i oczywiście OLED'y LG.