Internet

ChatGPT zakazany? Włosi zmieniają zdanie

przeczytasz w 1 min.

Kilka tygodni po tym, jak ChatGPT został zakazany we Włoszech, udało się dojść do porozumienia. Narzędzie znów stało się dostępne dla mieszkańców tego kraju.

Włoski zakaz ChatGPT został zniesiony  

Miesiąc temu ChatGPT został zakazany we Włoszech. Tamtejsi prawodawcy argumentowali swoją decyzję obawami o prywatność. Skarżyli się na zbyt dużą ilość danych gromadzonych przez OpenAI (czyli właścicieli narzędzia ChatGPT) i ogólną niezgodność z RODO. Jak informuje Associated Press, poczynione ostatnio zmiany przyniosły jednak oczekiwany skutek – tymczasowy zakaz został zniesiony. 

„ChatGPT jest ponownie dostępny dla naszych użytkowników we Włoszech” – taką wiadomością podzielili się przedstawiciele OpenAI. Udało się to osiągnąć dzięki publikacji szczegółowego regulaminu wyjaśniającego, w jaki sposób dane są gromadzone i przetwarzane. Pojawiło się też okienko z pytaniem o wiek, a dopełnieniem całości okazał się nowy tryb incognito w ChatGPT, w którym historia zapytań nie jest zapisywana. 

Zmiany wdrożone przez OpenAI przyjęte „z zadowoleniem”

Włoski organ ochrony danych również opublikował swoje oświadczenie. Stwierdził w nim, że „z zadowoleniem przyjmuje wdrożone przez OpenAI rozwiązania”. Wyraził przy tym nadzieję, że na tym nie skończą się starania firmy związane z ochroną prywatności. Zasugerował też, że będzie się Chatowi GPT przyglądać. Póki co jednak jest dobrej myśli i dlatego najpopularniejsze obecnie narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję jest dostępne dla Włochów bez ograniczeń. 

Włoskie zakazy mogą wydawać się bez znaczenia dla użytkowników w Polsce. Nie do końca jednak tak jest. RODO wszak tak samo jak Włochów dotyczy też Polaków i potwierdzone nieprzestrzeganie zasad mogłoby przełożyć się także na (nie)obecność Chata GPT w naszym kraju. Wygląda jednak na to, że – przynajmniej na razie – nic takiego nam nie grozi. 

Źródło: Associated Press, Engadget

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szaquak
  7
  Zbanujcie tego typa, bo spamuje pod każdym artykułem !
  • avatar
   Mrmbr
   0
   https://m.youtube.com/watch?v=xoVJKj8lcNQ zapraszam do obejrzenia. SI wprowadzana jest na szybko i z pogwałceniem wszelkich protokołów bezpieczeństwa (bo ich po prostu nie ustalono!) a konsekwencje społeczne są niemożliwe do przewidzenia. Nadchodzi bestia dla której będziemy tym samym, czym dla nas bakterie na skórze.
   • avatar
    CiepłySeba
    -13
    Cześć. Aplikacja Crypto Com jest jedna z najlepszych platform do handlowania kryptowalutami. Handluj, kupuj, sprzedawaj, trejduj, bierz udział launchpadach, lanczpulach, graj na dźwigni itd. Aplikacja Crypto Com dostępna jest na IOS i androida.
    Zarejestruj się z mojego reflinka, przejdź proces KYC, powiąż kartę bankomatowa z aplikacja Crypto Com i zamów przynajmniej czerwona kartę Ruby Steel a otrzymasz 25$ w kryptowalucie Cronos!
    Wykorzystaj szanse na wielkie pieniądze podczas najbliższej zbliżającej się wielkimi krokami hossy gdzie Bitcoin osiągnie cenę ponad 100 tysięcy$ ! Oczywiście wszystkie inne kryptowaluty pójdą do góry! Oto mój reflink! Szybko go wykorzystaj ponieważ promocja kończy się za 59 minut i 59 sekund od przesłania tek wiadomości!!!

    https://crypto.com/app/jjey2xxs9c