Aplikacje mobilne

Chrome w wersji na Androida powinien być od teraz bezpieczniejszy

przeczytasz w 1 min.

Producent zdecydował się na implementację trybu bezpiecznego przeglądania.

Chrome Android

Jedną z podstawowych czynności, do jakich używamy obecnie smartfonów jest nie tylko wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych, ale także korzystanie z Internetu. W związku z tym potrzebna jest przeglądarka, chociażby Chrome zaliczający się do najpopularniejszych darmowych programów na Androida. Doczekał się on właśnie ważnego usprawnienia.

Producent zdecydował się na implementację trybu bezpiecznego przeglądania. Dzięki niemu adresy stron internetowych oraz znajdujące się na nich odnośniki skanowane są pod kątem niebezpiecznego oprogramowania, które mogłoby zaszkodzić naszemu urządzeniu. Jeśli niepożądany element zostanie w wyniku takiego działania znaleziony, wyświetlony zostanie odpowiedni, jednoznacznie wyglądający komunikat.

Chrome bezpieczeństwo

Nie ma wątpliwości, że w dobie coraz większego zainteresowania cyberprzestępców platformą Google każde rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo powinno cieszyć.

Gdybyście nie mieli przeglądarki Chrome na swoim smartfonie, dostępna jest w sklepie Google Play.

Pobierz: 

Chrome na Androida

Rozmiar pliku:

zależy od urządzenia

Źródło: wired

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tabalan
  -1
  Polecam wypróbować sobie Cheetah Browser, bardzo szybka i bezproblemowa przeglądarka. W połączeniu z AdGuard (nie wymaga roota) daje wyśmienite rezultaty.
  • avatar
   Kenjiro
   -2
   Chrome nie dość, że muli na smartfonach, to jeszcze zajmuje bardzo dużo miejsca, co przy mniej zasobnych w przestrzeń modelach bywa tragiczne w skutkach. U mnie Chrome po roku aktualizacji zajmował prawie 300MB...
   • avatar
    Konto usunięte
    -3
    Chrome i Facebook (wraz z Massengerem) to dwie aplikacje, która zamulały mój i żony telefony (S galaxy 3 mini i Xiaomi Redmi 2). Po zmianie na Facebook Lite i standardową przeglądarkę oba telefony odżyły, czas baterii zwiększył się zauważalnie. Android 4.4.4 i jakiś lekko wcześniejszy.

    Chromowi mowię stanowcze NIE.