Gry

Clint Mansell robi muzykę do Mass Effect 3

przeczytasz w 1 min.

Clint Mansell do tej pory tworzący muzykę do filmów zgodził się na skomponowanie ścieżki dźwiękowej do Mass Effect 3.

 Warto przeczytać:
 

Nowe Jagged Alliance

Dawno już minęły te czasy, kiedy większość gier komputerowych była tworzona przez grupkę zapaleńców w garażu jednego z nich. Teraz głośne produkcje to dzieła wielkich ekip składających się z samych branżowych specjalistów - od profesjonalnych lektorów, przez grafików, znawców broni i gości od marketingu. Powoli platformy rozrywki zaczynają się przenikać - m.in. artyści pracujący w filmie użyczają swoich umiejętności grom.

Jednym z pierwszych arcydzieł dźwiękowych jakie słyszałam było to z gry Hitman 2. Jesper Kyd mający na swoim koncie już ponad trzydzieści soundtracków do tytułów takich jak Gears of War czy Assassin's Creed pokazał, że można wynieść jeden z elementów składowych na poziom prawdziwej sztuki.

Człowiek mający do czynienia głównie z filmem - Hans Zimmer (soundtrack do "Piratów z Karaibów", "Helikoptera w ogniu" czy "Króla Lwa") - zaskoczył nas tworząc podkład pod "Modern Warfare 2". Teraz najwyższa pora na kolejnego speca z branży stawiającego na elektroniczną rozrywkę. Clint Mansell debiutujący w filmie "Pi" ma na swoim koncie prace przy takich produkcjach jak "Requiem dla snu", "Moon", "As w rękawie". Teraz zgodził się zabrać za "Mass Effect 3".

Tylko czy to aby konieczne? Przecież Jack Wall w poprzednich częściach przygód Sheparda (z naciskiem na drugą) udowodnił nam, że jest w stanie trafić w muzyczne gusta graczy. Może obaj panowie nawiążą współpracę i wspólnie przyczynią się do oprawy trzeciej odsłony space-opery? Czas pokaże, o ile wcześniej nie zdradzi nam tego EA.

Źródło: The Quietus


Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  0
  "Jednym z pierwszych arcydzieł dźwiękowych jakie słyszałam było to z gry Hitman 2." ?
  • avatar
   SoundsGreat
   0
   Zaś co do samego tematu - Soundtrack w Mass Effect 2 był moim zdaniem na tyle dobrym, że potrafię sobie wyobrazić jedynie gorszy. Obym się mylił.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    co by dużo nie mówić pożyjemy zobaczymy ,ale gra szykuje się konkretna
    • avatar
     NomadDemon
     0
     american mcgee alice mialo fenomenalny soundtrack, przez genialnych muzykow robiony [nin[palkarz] + manson[klawiszowiec]]
     • avatar
      hideo
      0
      trochę się tego obawiam, w końcu muza ME 1 i 2 jest fantastyczna!
      • avatar
       NextGen1987
       0
       Nie Jack Shepard a John Shepard*, a muzyka w Mass Effect 1 jak i w ME2 jest genialna, więc nie widzę sensu zmiany kompozytora, może EA chcę jak najbardziej ''odmienić'' trzecią część...
       • avatar
        CougarV6
        0
        Z jednej strony muzyka w ME2 była genialna więc nie widzę potrzeby zmian, z drugiej strony moim zdaniem wszystkie soundtracki Mansella były cudowne (podobnie jak filmy Aronofskiego, z którym stale współpracuje)

        • avatar
         sierak
         0
         Takiej grze jak Mass Effect przydałby się Harry Gregson-Williams to byłby kosmos..... Przy nim Clint Mansell i Jack Wall wymiękają.... wystarczy posłuchać soundtrack Metal Gear Solid ( pierwsza i czwarta część miała boską oprawę muzyczną inne też ale te dwie to po prostu miodzio)

         Zobaczymy jak dwóch świętych kompozytorów sobie poradzi....
         • avatar
          scoobydoo19911
          0
          No czyli będzie neiźle.
          Chociaż na epickie zwięczenie serii mogli by po całości polecieć i Johna Wiliamsa zamówić.
          • avatar
           Vampire88
           0
           Ja uwielbiam muzykę z pierwszej części, natomiast na drugiej bardzo sie zawiodłem. Mam nadzieję, że ta zmiana będzie na lepsze, w końcu gość nie byle co ma na koncie:P
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            hmm mam mieszanie uczucia, bo muza z Mass Effect to najtrwalsza nuta w mojej pamięci z wszystkich gier jakie grałem.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Eee a Nine Inch Nails w pierwszym Quake to co?
             Do dziś soundtrack z Quake gości na mojej playliście obok innych genialnych kawałków NIN.