Telewizory

Co piąty kupowany telewizor ma znaczek Samsunga

przeczytasz w 1 min.

Koreański producent dziesiąty rok z rzędu może mianować się światowym liderem pod względem liczby sprzedanych telewizorów.

Samsung TV

W 2006 roku firma Samsung wyprzedziła Sony w rankingu największych producentów telewizorów na świecie. Od tego czasu Koreańczycy ani na rok nie oddali tytułu lidera i nie inaczej było w roku 2015.

Firma Samsung zdominowała rynek telewizorów w 2015 roku – osiągnęła 21-procentowy udział na globalnym rynku (pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy). Można więc przyjąć, że co piąty nowy telewizor w naszych salonach ma właśnie znaczek Samsunga. 

Koreańskie marki (wraz z LG) łącznie posiadały w 2015 roku 33,6-procentowy udział. Sporo, ale i tak o ponad 3 punkty procentowe mniej niż rok wcześniej.

Coraz większe problemy mają marki japońskie. Już tylko Sony pozostaje w rankingu TOP-5. Panasonic jeszcze jakoś się trzyma, ale firmy, takie jak Sharp, Toshiba, Hitachi czy JVC, praktycznie nie liczą się już na rynku telewizorów.

Wiatru w żagle nabierają z kolei Chińczycy. W 2015 roku osiągnęli oni łączny udział na rynku na poziomie 27,5 proc. (dla porównania w 2014 – 21,8 proc.). To przede wszystkim zasługa firm Hisense i TCL, które coraz śmielej poczynają sobie poza Państwem Środka.

Dla Samsunga jest to dziesiąty rok z rzędu na pozycji lidera. W ciągu ostatniej dekady koreański producent sprzedał ponad 427 milionów telewizorów. 

TOP-5 – najwięksi producenci TV w 2015 roku:

 1. Samsung – 21 proc. udziału na rynku
 2. LG – 12,6 proc.
 3. Sony – 8 proc.
 4. Hisense – 5,6 proc.
 5. TCL – 5,6 proc.

Źródło: FlatpanelsHD, IHS

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Robią całkiem dobre TV jak na swój przedział cenowy J6300/J6400 nie ma, nie miał sobie równych, jedynie LG potrafi w tej cenie zaoferować lepszy kontrast i czerń, ale kosztem płynności obrazu.
  Jest więc alternatywa w przedziale do 3500 zł. Niewielka, ale jednak. Nie każdy musi wydawać 7-10k zł na telewizor od Sony czy Panasonic'a.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Sam posiadam TV Samsunga i sobie go bardzo chwalę. Obraz z pendrive'a w 1080 jest krystalicznie czysty. Dałem za niego niecałe 3k zł jakieś 2 lata temu.
   • avatar
    Konto usunięte
    -4
    LG nie jest żadną alternatywą w przedziale 3000zł. Telewizory LG mają prawie 3 razy mniejszy kontrast, a czerni nie wspomnę. Owszem LG może zaoferować wyższy kontrast oraz czerń, lecz należy zakupić oleda dodając 4-6 tyś do Samsunga.
    Zapraszam do testów: http://www.rtings.com/tv/tests/movies/dark-scene/black-uniformity-clouding-flashlighting
    • avatar
     lagosp
     0
     Dziwię się, że nie ma w tej piątce panasonica, a jest jakiś Hisense o którym pierwsze słyszę