Ciekawostki

Twisto - rywal Revoluta dostaje kolejną funkcję, dla której warto mu dać szansę

przeczytasz w 3 min.

Twisto zadebiutowało w Polsce zaledwie kilka miesięcy temu i szybko zyskuje użytkowników. Ma kilka cech, które przyciągają ich jak magnes, a najnowsza funkcja na pewno zrobi to ponownie. Czym jest? To atrakcyjny cashback. Ale zanim do niego przejdziemy, to wyjaśnijmy…

Co to jest Twisto?

Twisto to nowoczesna usługa płatnicza, zwiększająca bezpieczeństwo i wygodę podczas zakupów w sieci. Jeżeli wiesz, co to jest Revolut, to funkcjonalność tego rozwiązania też szybko zrozumiesz, choć jest ona nieco szersza. Możliwości Twisto docenisz nie tylko podczas zakupów w zagranicznych sklepach (i wymiany walut), ale też w tych polskich. 

Najprościej jest jednak porównać Twisto nie do Revoluta, lecz do karty kredytowej – tyle tylko że oferującej większą wygodę i znacznie lepsze warunki. W większości przypadków nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów. 

Twisto info

5 powodów, dlaczego warto skorzystać z Twisto

Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto skorzystać z Twisto. Jeżeli żaden cię nie przekona, to po prostu nie jest to usługa dla ciebie. Ale do rzeczy – dlaczego to usługa, którą można się zainteresować?

Powód 1: Dostajesz nowoczesną kartę płatniczą za darmo

Gdy założysz bezpłatne konto w usłudze Twisto, na podany adres przyjdzie ci fizyczna karta płatnicza wydana przez Mastercard (nic za nią nie płacisz). „Plastik” wyróżnia się już wizualnie (wcięciem na jednej z krawędzi), ale o jej nowoczesności świadczy coś innego. Przede wszystkim: nie ma na niej nadrukowanego kodu zabezpieczającego CVC (znajdziesz go tylko w aplikacji). Poza tym: wrażliwe dane (jak imię i nazwisko czy numer karty) znajdują się z tyłu, a nie zawsze wyeksponowane z przodu. 

Twisto karta

Powód 2: Dostajesz możliwość odroczenia płatności

W Twisto decydujesz, czy chcesz zapłacić od razu, czy odroczyć płatność (maksymalnie do 45 dni bez żadnych dodatkowych kosztów – do końca miesiąca + 15 dni). Możesz też odroczyć płatność bardziej (np. na kolejny okres rozliczeniowy), ale wtedy zapłacisz odsetki. 

W wybranych sklepach możesz tez skorzystać z dodatkowej opcji odroczenia płatności. W ten sposób możesz zapłacić dopiero wtedy, gdy produkt do ciebie dotrze i zdecydujesz się na jego zatrzymanie. To opcja, która zwiększa bezpieczeństwo podczas zakupów w sieci, ale też pozwala ci nabyć produkt, gdy nie masz jeszcze odłożonych na ten cel pieniędzy. 

Powód 3: Masz bardzo dobry kurs wymiany walut

Twisto – podobnie jak Revolut – świetnie sprawdza się podczas zakupów w internetowych sklepach nieprzyjmujących płatności w złotówkach oraz zwykłej wymiany walut. Obsługuje między innymi dolary, euro, franki, funty, jeny, juany i ruble, oferując bardzo korzystny (aktualizowany na bieżąco) kurs i nie naliczając żadnych opłat czy prowizji. 

Powód 4: Możesz podzielić rachunek na kilka osób

Niedawno wystartowała także nowa funkcja o nazwie Twisto Split. Dzięki niej możesz podzielić rachunek na kilka osób – na przykład wtedy, gdy wybierasz się ze znajomymi do knajpy, wyjeżdżasz na wspólne wakacje czy też wraz z rodzeństwem kupujesz prezent dla rodziców. Płatność może zostać podzielona na wszystkie zaangażowane osoby, które będą miały 7 dni, by spłacić swoją część rachunku

Powód 5: Masz wszystko zawsze pod kontrolą

Przede wszystkim jednak Twisto daje ci pełną kontrolę nad twoimi wydatkami. Służy do tego aplikacja Twisto, w której możesz śledzić zakupy i transakcje (podzielone według odpowiednich kategorii), ustalać limit transakcyjny (na podstawie deklaracji i oceny wiarygodności kredytowej) oraz monitorować dostępność środków. Na koniec każdego miesiąca otrzymasz też podsumowanie wydatków (z informacją, do kiedy należy je spłacić)

(i nowy) Powód 6: Możesz liczyć na cashback w 850 sklepach

Jak wspomnieliśmy we wstępie, w lutym 2020 roku dochodzi kolejny powód, który zachęca do utworzenia konta Twisto. To program cashback, który już na starcie jest oferowany w ponad 850 sklepach. Wśród nich znajdują się AliExpress (do 10%), Allegro (do 1,5%), Booking.com (do 4%), eBay (do 2,1%), Empik (do 5,3%), Gearbest (do 2,9%), Groupon (do 6,3%), MediaMarkt (do 3,2%) czy RTV Euro AGD (do 1,1%).

Twisto cashback

Zwrot pieniędzy za zakupy możesz otrzymać już po 12 dniach albo maksymalnie po 70. Kasa wraca do ciebie w postaci punktów, gdzie 1 punkt to 1 zł. Punkty możesz później wykorzystać podczas zakupów w dowolnym sklepie, wykorzystując konto lub kartę Twisto.

Jak założyć konto w Twisto i o czym trzeba pamiętać?

Aby założyć konto Twisto, udaj się na tę stronę. Sama rejestracja, tak samo jak późniejsze korzystanie (o ile będziesz regularnie wyrównywać zobowiązania), jest darmowa. Z kolei aplikacja jest dostępna na Androida (pobierz z Google Play) oraz iOS-a (pobierz z App Store)

Trzeba pamiętać, że karta Twisto to zakupowa karta kredytowa. Oznacza to, że możesz nią zapłacić za zakupy, ale wypłacanie pieniędzy z bankomatu czy przelewanie środków na rachunki bankowe nie jest możliwe. Najważniejsze zaś, by mieć świadomość, że jest to karta kredytowa i korzystamy tak naprawdę z pieniędzy, których nie mamy – jeśli więc zapomnimy o uregulowaniu rachunków, będziemy musieli ponieść tego konsekwencje w postaci odsetek. 

Źródło: Twisto, informacja własna

Czytaj dalej o finansach:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  człowiek-taboret
  1
  "... ale też pozwala ci nabyć produkt, gdy nie masz jeszcze odłożonych na ten cel pieniędzy."

  Popadanie w długi jest jeszcze łatwiejsze! Wszystko za darmo i dostarczone do domu. W banku przeprowadzają choć trochę weryfikacji zanim ci dadzą kartę kredytową.

  "Poza tym: wrażliwe dane (jak imię i nazwisko czy numer karty) znajdują się z tyłu, a nie zawsze wyeksponowane z przodu."

  A to jakaś różnica, z której strony? Obie strony są równie wyeksponowane.

  "Kasa wraca do ciebie w postaci punktów, gdzie 1 punkt to 1 zł. Punkty możesz później wykorzystać podczas zakupów w dowolnym sklepie, wykorzystując konto lub kartę Twisto."

  No to zdecydowanie wolę zwykły cashback z karty kredytowej wydanej przez bank, a nie że wydaję swoje realne pieniądze, a potem dostaję jakieś punkty, których nie można spieniężyć.

  W sumie z tych wszystkich zalet, to wychodzi, że jest to po prostu karta kredytowa, nad którą nie mamy 100% kontroli. Nie, dziękuję.
  • avatar
   Petrr
   1
   Zarejestruj się i przy rejestracji wpisz kod DAJ50 a dostaniesz 30zl za darmo, sprawdzone dziala:)
   • avatar
    Edwardstanowski
    0
    Fajna aplikacja, jak bank tylko bez wszystkich opłat i biurokracji. Do tego dają bonus za założenie konta po wpisaniu kodu TWI$TO. Polecam, przyjemna sprawa :)
    • avatar
     xmexme
     0
     Jakie ukryte koszty (poza odsetkami)?
     Jakie limity i ograniczenia (poza bankomatami)?
     Jakie wady aplikacji?
     Czy jak w revo trzeba przesyłać skany swoich dowodów tożsamości, prawa jazdy, zdjęć, zgody rodziców ihgw co jeszcze ...?
     • avatar
      Torrentowy Pirat
      -5
      Najlepsza apka świata!
      • avatar
       AdamWil
       0
       Mam już od ponad roku apkę w telefonie - płacę nią bezpiecznie i wygodnie. Nie zadłużam się bo wiem ile mogę wydać, w apce mam pełną kontrolę nad wydatkami. A naprawdę fajnie jest mieć świadomość, że zamiast odkładać na coś, można kupic to od razu i potem bez żadnych dodatkowych kosztów spłacić.
       • avatar
        felo99
        0
        0 problemów i bardzo przyjemny produkt, ale dla ludzi, którzy znają wartość pieniądza, potrafią rozsądnie wydawać i mają środki na spłatę. Wtedy wszystko jest OK. Sam korzystam, płacę w sklepach www, jak tylko mi wpada kasa, spłacam i jest gites. Plus za porządną apkę