• benchmark.pl
  • Gry
  • Cobalt: nowa gra twórców Minecrafta pojawi się w lutym 2016
Gry

Cobalt: nowa gra twórców Minecrafta pojawi się w lutym 2016

przeczytasz w 1 min.

Na dwuwymiarową grę akcji, będącą wynikiem współpracy Oxeye Games i Mojang poczekamy nieco dłużej.

Cobalt

Minecraft ma już ugruntowaną pozycję na rynku. To najwyższy czas dla firmy Mojang, aby rozpocząć promocję zupełnie nowej marki. Podczas sierpniowego Gamescomu należąca obecnie do Microsoftu firma zaprezentowała zapis rozgrywki z Cobalt – gry, nad którą czuwa studio Oxeye Games oraz właśnie Mojang. Wtedy też sugerowano, że jej premiera odbędzie się w październiku. Okazuje się, że poczekamy jednak nieco dłużej – do przyszłorocznego lutego.

Czym tym razem twórcy klockowej legendy chcą przyciągnąć graczy? Cobalt to dwuwymiarowa platformówka będąca grą akcji, w której pokierujmy robotem poszukującym odpowiedzi na pytanie: co stało się na pokładzie zaginionej jednostki kolonizacyjnej The Seed. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie 7 trybów zabawy, 30 map i bardzo zróżnicowany arsenał – przynajmniej na początek.

W oficjalnym oświadczeniu firma Mojang tłumaczy, że sama gra jest już właściwie ukończona. W obecnej wersji liczba błędów znajduje się jednak zdecydowanie powyżej progu akceptacji i dlatego też potrzebne są dodatkowe miesiące. Twórcy obiecują, że wydłużone czekanie zostanie odpowiednio wynagrodzone i w dniu premiery Cobalt będzie oferował rozrywkę na najwyższym poziomie. 

Cóż, przekonamy się już w lutym. Dodajmy jeszcze na koniec, że gra powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i Xbox 360.

Źródło: Polygon, Mojang

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak w javie to nawet nie ściągam