Gry

Coraz częściej gramy online

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Z badań ComScore wynika, że coraz częściej gramy w internecie. I nie chodzi tylko o popularne gry oferowane z trybem wieloosobowym, ale także - nawet przede wszystkim - proste gry online uruchamiane bezpośrednio w przeglądarce WWW.

ComScore podaje, że strony oferujące gry online przyciągnęły w maju br. 87 mln użytkowników z samych Stanów Zjednoczonych - to 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.


Popularny serwis CrazyMonkeyGames.com (Fot. Benchmark.pl)

Na pierwszym miejscu z wynikiem 19,4 mln unikalnych użytkowników znalazł się serwis Yahoo! Games. Drugie zajął EA Online (18 mln użytkowników), trzecie zaś Nickelodeon Casual Games (14,8 mln). Czwartą pozycję osiągnął WildTangent Network (13,8 mln).

Bardzo dobrze radzi sobie sieć GSN Games Networks, która zanotowała gigantyczny wzrost użytkowników - w przeliczeniu na procenty serwis uzyskał zainteresowanie większe o 563 proc. Głównie dzięki dodaniu serwisów WorldWinner.com oraz CrazyMonkeyGames.com.

- Gry online stają się jedną z najważniejszych kategorii gier, jeśli chodzi o ostatnie lata, ponieważ notują coraz większe i nieustanne zainteresowanie - powiedział Edward Hunter z ComSore.

Czy ktoś z was gra w gry uruchamiane w przeglądarce WWW? Jeśli tak, co polecacie?

Źródło: Inf. własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  zielone imperium rządzi
 • avatar
  XaRaDaS
  http://www.openspace.i-play24.net tutaj jest klimat ;) misje, badania unikalne rasy i ich statki, do tego można zarabiać kasę, nie są to duże kwoty, ale dla normalnego człeka pare groszy na browar wpadnie ;)
 • avatar
  Terrorek
  w trojany oO ?
 • avatar
  19dobrzyk64
  Ja polecam grę erepublik.com . Więcej o tej grze można się dowiedzieć na erepublik.com.pl a z jakimiś dodatkowymi pytaniami można się zgłosić na specjalnym kanale mirc.

  Krótko mówiąc gra polega na tym że startujemy jako zwykły szary obywatel, codziennie chodzimy do pracy, na siłownie. Za każdym razem po pracy, po siłowni zwiększa nam się "skill". Od osiągniętego "skilla" zależy to na jak dobrą pracę możemy sobie pozwolić. Oczywiście im lepsza praca tym wyższe zarobki.
  W grze mamy również rząd składający się z użytkowników, w każdym kraju rząd ustala podatki które później zatwierdzają inni posłowie.
  Można nawet startować na prezydenta państwa.
  W grze możemy również założyć swoją firmę i werbować do niej innych użytkowników. Można ustalać płace pracowników itp.
  Ciekawe jest również to iż w grze odbywają się wojny między państwami (można podbić terytorium danego państwa), są zawierane pakty, i takie państwa które są ze sobą w pakcie mogą pomagać sobie w wojnach.

  Starałem się w jak najprostszy i najkrótszy sposób streścić podstawy tej gry :) W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na PW postaram się pomóc lecz uprzedzam że sam nie długo w tym siedzę :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Quake Live rządzi!
 • avatar
  Konto usunięte
  www.lordswm.com gra fantasy, bardzo wzorowana na HOMM jedyna w ktora gram ponad rok i mi sie nie znudzila jeszcze, dobra grafa i animacje, pozeracz czasu, sporo Polakow moj nick to dziadu jakby co pozdrawiam
 • avatar
  Konto usunięte
  A ja coraz mniej gram w internecie. Jakoś mi się to troszkę przejadło.
 • avatar
  Konto usunięte
  Plemiona.pl, Travian.pl, Ogame.pl, Wyspiarze.pl, TheCrims.pl, i oczywiście MenelGame! :P Polecam Wszystkim te gierki.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak dla mnie również nie ma nic lepszego jak Quake Live.
 • avatar
  shamoth
  To może coś dla starych wilków morskich... dogsoftheseas.com
  Nie jest to jakaś tam turówka w klimacie piratów...
  Zna ktoś jeszcze jakieś inne dobre gierki pozwalające na rozgrywkę w trybie dynamicznym, xblaster, darkorbit, widziałem ale nic nadzwyczajnego...
 • avatar
  suchy262
  www.hattrick.org

  Hattrick jest wyjątkową grą - internetowym menedżerem piłkarskim, i to darmowym. Możesz tutaj stworzyć swój własny klub piłkarski, zbudować drużynę marzeń i rywalizować z setkami tysięcy rzeczywistych ludzi z całego świata.