Chłodzenie

Corsair Hydro H60 - kompaktowe chłodzenie wodne w odświeżonej wersji

przeczytasz w 1 min.

Nowa wersja Hydro H60 przypomina wcześniejsze, większe modele Hydro H115i PRO i Hydro H150i PRO. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z kompaktową konstrukcją.

Firma Corsair wprowadziła do oferty odświeżony zestaw chłodzenia cieczą Hydro H60. Możemy liczyć nie tylko na lepszą wydajność, ale też na usprawniony montaż na najnowszych podstawkach AMD i Intel.

Hydro H60 swoim wyglądem dostosowuje się do projektów chłodzeń AiO zaprezentowanych przez Corsair podczas targów CES 2018 w Las Vegas – H115i PRO oraz H150i PRO. Nasadka na bloku wodnym posiada srebrne wykończenie oraz logotyp Corsair podświetlany przez LED-y w białym kolorze.

Corsair Hydro H60 - blok wodny

Producent zastosował tutaj nowatorską i wyciszaną bloko-pompkę ze zoptymalizowanym wirnikiem, który zwiększa przepływ cieczy – rozwiązanie to pozwala efektywnie odprowadza ciepło z procesora i tym samym powinno przełożyć się na niższe temperatury.

H60 wykorzystuje aluminiową chłodnicę i 120-milimetrowy wentylator – jest to model z SP120 PWM, który został dostosowany tak, aby zapewnić ciche działanie oraz wysoki przepływ powietrza. Co więcej, dzięki technologii Corsair Link, istnieje możliwość precyzyjnego dostosowania prędkości – od 600 do 1700 obrotów na minutę. Pozwala to łatwo dostosować wydajność i generowany hałas chłodzenia w zależności od preferencji.

Corsair Hydro H60 - blok wodny

Chłodzenie pasuje do najnowszych podstawek pod procesory AMD i Intel, a chłodnicę można zamontować w miejscu na wentylator 120 mm. Oznacza to, że zestaw zmieści się praktycznie do każdej obudowy (również mniejszych modeli, gdzie nie zmieszczą się chłodnice typu 240 czy 280 mm).

Specyfikacja chłodzenia Corsair Hydro H60 (2018)

 • blok wodny: miedziany
 • wentylator: SP120 PWM
 • prędkość obrotowa wentylatora: 600-1700 RPM
 • chłodnica: aluminiowa
 • wymiary chłodnicy: 120 x 157 x 27 mm
 • kompatybilność: AMD AM4, Intel LGA 115X, LGA 2011(-3), LGA 2066

Nowy zestaw Hydro H60 powinien u nas kosztować 299 złotych. Podobnie jak większe modele, chłodzenie zostało objęte 5-letnią gwarancją producenta.

Źródło: Corsair

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michał 06
  0
  ładne schludne :)
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Może i schludne, ale czy pompa jest bezgłośna? W rozwiązaniach AIO ta bywa najgłośniejszym elementem lub najbardziej dokuczliwym; szum wiatraków tak nie przeszkadza jak np. piszcząca pompa.
   • avatar
    usuniety_c89fe1248fbe
    0
    Mnie tylko zastanawia sens takiego chłodzenia.
    W moim mniemaniu lepiej w tych pieniądzach kupić bezgłośne potworki powietrzne jak Dark Rock Pro 3 czy Noctua.

    Dopiero przy chłodnicy 240-360 zasadne wydaje się AiO.
    • avatar
     Finear
     0
     dlaczego głupia? imo okno + dobre oświetlenie wygląda świetnie

     mój komputer ma dobrze wyglądać, swój możesz sobie nawet w szafie chować