Chłodzenie

Corsair wycofuje ze sprzedaży chłodzenie Hydro H110i GT

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Do producenta dotarły informacje o wycieku czynnika chłodniczego i postanowił on zbadać sprawę.

Corsair Hydro H110i GT chłodzenie cieczą

Niedawno na rynku pojawiło się kompaktowe chłodzenie cieczą Corsair Hydro H110i GT, ale producent postanowił wycofać je ze sprzedaży z uwagi na wady konstrukcyjne.

Źródłem problemu ma być transport w bardzo niskich temperaturach, który uszkadza membrany i powoduje wyciek czynnika chłodniczego. Do producenta dotarło kilka sygnałów o takich przypadkach, ale postanowił on tutaj zastosować środek zapobiegawczy i wycofać chłodzenia od dystrybutorów. Do czasu zbadania wszystkich egzemplarzy, zestaw nie będzie dostępny w sprzedaży – oczekuje się, że ponownie trafi on na sklepowe półki dopiero za 4-6 tygodni.

Jak rozpoznać wadliwy egzemplarz chłodzenia Hydro H110i GT? W większości przypadków usterka jest widoczna jeszcze przed montażem chłodzenia, bowiem czynnik chłodniczy wycieka do plastikowego woreczka w opakowaniu. W razie wątpliwości można również skontaktować się z producentem lub sprzedawcą.

Źródło: Sweclockers, Corsair

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Polskie sklepiki i tak nie pozwolą zwracać, bo "przecież działa" :) Ewentualnie zaraz będą promocje... "nówka, nie śmigana, nie cieknie i w ogóle, Corsair płakał, jak sprzedawał" :)
  17
 • avatar
  toddlockwood
  Szkoda. Podobno najlepsze kompaktowe chłodzenie.
  15
 • avatar
  irondick
  "oczekuje się, że ponownie trafi on na sklepowe półki dopiero za 4-6 tygodni" Jak się ociepli!!!
  4
 • avatar
  Lord_Nikkon
  Dla mnie sama idea robienia membranowej pompki jest dość chybiona. Z drugiej strony należą się brawa dla Corsaira, że wycofa ze sprzedaży całą linię i popracuje nad poprawą całego systemu.

  Co do wypowiedzi Kolegi Vieworld. H220X może ma pewne wady jak każdy produkt. Nawet pompy Liang (i wszystkie rebandy) D5 mają problemy. Ostatnio dość popularna była informacja że D5 od Aquacomputer się tłuką. Zdarza się najlepszym, jednak jak czytałem forum Swiftecha na ileś set postów może 3 dotyczyły H220X i często wynikało to z złego zamontowania radiatora (do góry nogami) co w tempie ekspresowym uszkadzało ceramiczne łożyska i podkładki. Swiftech nie robi z tego problemów i wymienia. W piątek dostałem swojego H220X (z stanów) i działa jak marzenie. Zresztą tak już bywa. Tysiąc osób napisze pozytywnie od danym produkcie a jedna źle i już to rzutuje na cały produkt. Takie czasy i tacy ludzie. Ja Swiftecha szanuję i lubię za poziom obsługi.
  2
 • avatar
  AndreoKomp
  Komuś udało się zbudować całkowicie bezgłośny komputer pod pełnym obciążeniem z OC przy użyciu tego typu wynalazków?
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Przynajmniej potrafią się przyznać do popełnionej gafy.
  Nie to co Nvidia, która nie poczuwa się do winy w związku z aferą wokół GTX 970 i jej pamięci WIDMO.
  2
 • avatar
  Vieworld
  ostatnio wszystko co wychodzi to ma jakieś wady, nawet H220x i H240x mają jakieś swoje problemy (głośność pompki)... mam H110 i wychodzi na to, że nie mam na co wymienić bo pompki nie słychać nawet jak się wyłączy wentyle, bo wydajność bardzo dobra.. jedynie brak możliwości podpięcia GPU i trochę zabawy przy chęci wymiany węży to jedyne minusy a tak... byle nie zapeszać jest to najlepszy zakup jaki mogłem wybrać..
  1
 • avatar
  tuna007
  mam H100 i jest ok , zmniejszylem tylko szybkosc wentylatorow aby nie brzeczaly
  -3
 • avatar
  limera1n
  widzę godny następca RAIJINTEKA TRITONA
  -16
 • avatar
  Ryuhoshi
  I to mi się podoba. Nie próbują udawać że problemu nie ma.