Zasilacze

Corsair odświeża ekonomiczne zasilacze VS

przeczytasz w 1 min.

Seria VS pasuje do tańszych zestawów, gdzie nie potrzeba dużo mocy, wysokiej sprawności i modularnego okablowania.

Firma Corsair wprowadziła do oferty odświeżone zasilacze VS. Nowe modele sprawdzą się w ekonomicznych i kompaktowych konfiguracjach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na podzespoły PC.

Nowa seria obejmuje modele o mocy 450 W, 550 W i 650 W. Wszystkie oferują sprawność energetyczną przekraczającą 80%, co potwierdzono podstawowym certyfikatem 80 PLUS.

Corsai VS

Do chłodzenia elektroniki wykorzystano 120-milimetrowy wentylator, który do 50% obciążenia jednostki pracuje ze zmniejszoną prędkością obrotową. Nad bezpieczeństwem czuwa podstawowy komplet zabezpieczeń: OVP, UVP, SCP, OPP i OTP.

Corsai VS

Nowe jednostki VS mają zaledwie 125 mm długości, więc sprawdzą się w również w kompaktowych konfiguracjach. Warto również wspomnieć iż, poszczególne wiązki zabezpieczono nylonowym oplotem.

Specyfikacja zasilaczy Corsair VS

 • moc: 450 W, 550 W, 650 W
 • sprawność: 80 PLUS
 • okablowanie: niemodularne
 • wentylator: 120 mm
 • zabezpieczenia: OVP, UVP, SCP, OPP, OTP
 • wymiary: 150 x 125 x 86 mm

Seria VS reprezentuje segment ekonomiczny – ceny poszczególnych modeli to odpowiednio: 35 dolarów (450 W), 40 dolarów (550 W), 50 dolarów (650 W).

Źródło: Corsair

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nilhus
  1
  Ogólnie to mam VS u siebie oczywiście ze względu na cenę :)
  Ja akurat wziąłem z zapasem bo przewidywałem że za jakiś czas może zacznę rozwijać komputer i urządzenia zewnętrzne i muszę przyznać że tak teraz jest. No i oczywiście dzięki temu że zasilacz nie chodzi pod dużym obciążeniem to jest cisza i mniejsze temperatury.
  • avatar
   mutissj
   0
   jakiś taki mniejszy się wydaję
   • avatar
    marcadir
    0
    Lepiej niech tą całą serię zakopią... Zakupiłem na firmę do upgrade'u komputerów biurowych. Na 5 sztuk kupionych VS450, 3 padły w okresie gwarancji, 1 po okresie gwarancyjnym... razem zatem miałem 8 sztuk, obecnie sprawnych jest 1 sztuka :-) Całe szczęście, że jak zasilacze padały to nie ciągnęły za sobą reszty podzespołów. Za to starszych Chieftec'ów GPS-350 mam kilkanaście sztuk i póki co w jednym tylko wiatrak padł.