Aplikacje mobilne

Cortana nie tylko dla Windows Phone - Microsoft zapowiada wersję na Android i iOS

przeczytasz w 1 min.

Microsoft coraz bardziej otwiera się na konkurencyjne platformy i właśnie dał temu kolejny dowód.

Cortana

Windows Phone już od dłuższego czasu traci wyłączność na wybrane aplikacje i usługi. Microsoft coraz bardziej otwiera się na konkurencyjne platformy i właśnie dał temu kolejny dowód.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że Windows Phone przestanie być jedyną platformą także dla Cortany. Cyfrowa asystentka pojawić ma się wkrótce na smartonach z konkurencyjnymi systemami - Google Android oraz Apple iOS. W przypadku platformy Google mówi się już o czerwcu. Osoby korzystające z Apple iOS poczekają dłużej, ale tutaj konkretniejszego terminu brakuje.

Większej dawki informacji nie ujawniono, ale jedną kwestię warto poruszyć. Cortana udostępniona zostanie tak jak każda inna aplikacja. Oznacza to, że po instalacji nie zintegruje się z systemem w takim stopniu, w jakim ma to miejsce w przypadku mobilnych okienek. Zapewne przełoży się to na jakieś ograniczenia, ale na konkrety musimy poczekać.

Już sama zapowiedź wywołała sporo komentarzy i pytań, dlaczego Microsoft decyduje się na taki krok? Macie jakieś pomysły?

Źródło: androidcentral, cultofandroid

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krynka
  3
  Ale fajnie! Już się bałem, że przez brak telefonu z WP ms nie będzie mógł czytać moich smsów ale na szczęście jest nadzieja dla androida ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   A teraz ja ci powiem co z tego że MS udostępnia na inne systemy jak WP nie kupuje się dla aplikacji tylko dla najpłynniejszego systemu . Ja mam lumie 635 i jestem mega zadowolony i czekam na MICROSOFT lumie 940 XL .
   • avatar
    Gameone
    1
    No czytając tytuł zrozumiałem ze nie będzie Cortany na Windows Phone i się przeraziłem bo mam zamiar kupić sobie smartphona z Windowsem i Cortana. Ale po przeczytaniu tekstu obawy przeszły, mój błąd. Nie zmienia to faktu ze danie androidowi Cortany to ciekawe posuniecie, tak samo z iOS, dane będą mieli od każdego ze smartphonem, i można szpiegować.