• benchmark.pl
 • Gry
 • Crytek chce wrócić na szczyt - studio podpisało lukratywną umowę
Gry

Crytek chce wrócić na szczyt - studio podpisało lukratywną umowę

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
36 komentarzy Dyskutuj z nami

Pozostaje teraz czekać na dokładniejsze informacje. Z pewnością się im przyjrzymy.

Crytek chce wrócić na szczyt

Jeszcze kilka tygodni temu nie brakowało głosów, iż losy studia Crytek są przesądzone i może ono zniknąć z branży. Na szczęście udało mu się uratować, a teraz zanosi się na to, że przyszłość może być dla niego niezwykle owocna.

Jak określono to już jakiś czas temu, przyczyną całego zamieszania było przemianowanie się na firmę sieciową. Wiązały się z tym jednak duże zmiany kadrowe, a nawet rezygnacja z niektórych projektów, w tym z Homefront: The Revolution. Nim wszytko wyjaśniono pojawiało się wiele teorii i mało która wieściła optymistyczny finał. Teraz wiemy nie tylko, że Crytek nie upadnie, ale także, że planuje powrót na szczyt.

Faruk Yerli oraz Jens Schaefer, a więc obecnie jedne z najważniejszych postaci studia, pochwalili się, iż Crytek podpisał właśnie nową umowę licencyjną. Nie ujawniono szczegółów, ale określono ją jako "ogromną i dającą duży zastrzyk gotówki oraz zajęcie na bardzo długi czas".

Pozostaje teraz czekać na dokładniejsze informacje. Z pewnością się im przyjrzymy i mamy nadzieję, że będą one zapowiedzią kolejnej produkcji studia Crytek.

Źródło: mcvuk, actiontrip

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  McGrizzly
  Ja bardzo bym chciał, aby zrobili kolejnego Crysisa, ale na wzór jedynki, która byłą chyba najlepszą z części.
  28
 • avatar
  piccardo
  Cóż nie sądzę aby dali rade zrobić coś na miarę crysisa 1. Kolejne części po jedynce były konsolowe i nic nowego nie wnosiły po za plastikiem. Musieli by przebić star citizen czyli zapomnieć o konsolach i ich ograniczeniach bo tu ta produkcja pokazuje że da się rozbudować grę. Zresztą potencjał gier pecetowych przez ostatnie lata został mocno zaniedbany więc można się pokusić o nowości coś czego nie było.
  5
 • avatar
  Dragonik
  Co prawda na konsole wyszedł Crysis 1 ale był chyba na 2 wersji silnika.
  4
 • avatar
  misiek192
  Crysis 1 najlepszy? a w dniu premiery tak wszyscy psioczyli ze fabuła do dupy, tylko grafika, grafika, grafika
 • avatar
  Konto usunięte
  Może ktoś im zapłacił żeby przestali robić gry ;)
  -2
 • avatar
  Balrogos
  PlanetSide 2 confirmed?
 • avatar
  Konto usunięte
  The Order nie jest liderem w żadnym elemencie, a najbardziej wtórny jest w gameplay`u. Za pół roku nikt nie będzie pamiętał o tej grze, o C1 się mówi 8 lat po premierze. Fizyka silnika RAD kończy się na lekkich ruchach obrusów, rozbijaniu butelek i delikatnej fizyce odzieży ; - ) To nie jest nawet 10% tego co oferuje CryEngine2. Zejdź na ziemię fantasto.
 • avatar
  Konto usunięte
  Pierwszego Crysisa i Warhead żaden kolejny Crisis nie przebił. Dwójka była najsłabsza.