Ciekawostki

Dziś w kinach debiutuje Czarna Pantera - „najlepszy film Marvela”

przeczytasz w 1 min.

W Walentynki na wielkie ekrany w całej Polsce wchodzi Czarna Pantera. Jeśli wierzyć krytykom, którzy mieli już okazję go obejrzeć, to jest to najlepszy film z cyklu Marvel Cinematic Universe. A wy wybieracie się na niego do kina?

Dzisiaj do kin oficjalnie wchodzi Czarna Pantera – najnowszy film z cyklu Marvel Cinematic Universe. Może i nie jest to najlepsza produkcja do obejrzenia w Walentynki, ale do kina warto wybrać się tak czy siak (jeżeli tylko zaufamy recenzentom).

Krytycy są bowiem obrazem Ryana Cooglera dosłownie zachwyceni. Trudno znaleźć negatywną recenzję w serwisie Metacritic, a średnia ocen wynosi aż 8,7/10. To sprawia, że Czarna Pantera może być nazwana najlepszym filmem Disneya w uniwersum Marvela. Strażnicy Galaktyki osiągnęli 7,6/10, Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów – 7,5/10, a ubiegłoroczny Thor: Ragnarok – 7,4/10.

Oczywiście dla wielu osób znacznie ważniejsze mogą być oceny samych widzów. Na te najpewniej nie będzie trzeba długo czekać, bo gdy wydawało się już, że filmy o superbohaterach zaczynają się przejadać, ten najnowszy był w stanie pobijać rekordy przedsprzedaży biletów. Nie dziwi więc, że rosną również prognozy dotyczące tego, ile zarobi Czarna Pantera – teraz mówi się, że w trzy dni może to być nawet 165 mln dolarów.

Podczas gdy DC w ubiegłym roku sporo zyskało stawiając na film o superbohaterce wyreżyserowany przez kobietę, Marvelowi może udać się powtórzyć ten sukces, wypuszczając film o czarnym superbohaterze, stworzony przez czarnego reżysera. Oczywiście to tylko dodatek, bo najważniejsze, by film dobrze się oglądało, a recenzenci zapewniają, że tak właśnie jest – dzięki ciekawym ujęciom, niezłej fabule i świeżemu podejściu do tematu.

Na koniec dodajmy, ze film jest ekranizacją komiksu Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Przedstawia historię T-Challa, władcy Wakandy, a równocześnie pragnącego zemsty (po morderstwie ojca) superbohatera. W rolach głównych występują Chadwick Boseman, Andy Serkis i Martin Freeman. A to już ostatni zwiastun tej produkcji:

Źródło: Disney, Metacritic, inf. własna. Foto: Disney/Marvel Studios