Routery

D-Link ma pierwszy router z certyfikatem Thread

przeczytasz w 1 min.

Firmy D-Link i Silicon Labs wspólnymi siłami stworzyły router brzegowy DSH-G300-TBR. Sprzęt ten pomyślnie przeszedł testy i uzyskał oficjalny certyfikat Thread. Co to oznacza?

D-Link DSH-G300-TBR – tak nazywa się pierwszy router brzegowy, który uzyskał certyfikat Thread. Oznacza to, że udało mu się przejść testy zgodności ze specyfikacją i interoperacyjnością tego ekosytemu.

D-Link DSH-G300-TBR – router z certyfikatem Thread

Oficjalna prezentacja tego routera brzegowego została zaplanowana na październik, ale producent już teraz pochwalił się tym, że udało mu się wraz z Silicon Labs stworzyć takie urządzenie. 

Dzięki obsłudze technologii mesh Thread router ma ułatwiać tworzenie mostów IP między sieciami mesh a Internetem, a przez to zapewniać bezpieczną i stabilną łączność z siecią oraz urządzeniami inteligentnego domu. Oprócz tego sprzęt obsługuje między innymi Zigbee, Bluetooth 5 i Bluetooth mesh.

„Opracowanie routera dowodzi, że D-Link i Silicon Labs są pionierami w niszy rozwiązań IoT. Planujemy kontynuację prac nad obiecującą technologią mesh, a w przyszłości udostępnienie dalszych certyfikowanych produktów przyspieszających integrację urządzeń oraz automatyzację rozwiązań inteligentnego domu” – powiedział Kevin Wen z europejskiego oddziału D-Link.

Co to jest Thread?

Thread to branżowe konsorcjum, a zarazem nazwa standardu rozwijanego z myślą o rozwiązaniach inteligentnego domu. 

Protokół Thread bazuje na IPv6 i wykorzystuje standard IEEE 802.15.4, a jego cechami charakterystycznymi są: 

 • wysoki poziom bezpieczeństwa, 
 • stabilna łączność z siecią i innymi urządzeniami, 
 • wysoka efektywność energetyczna
 • i prosta obsługa.

Innymi słowy, założenia są takie, by Thread pozwalało na tworzenie stabilnych połączeń inteligentnego domu, które będą energooszczędne i niezawodne (między innymi dzięki temu, że nie ma punktu krytycznego, a sieć ma zdolności „samonaprawiające”). W standardzie tym upatruje się przyszłości inteligentnego domu.

Źródło: D-Link, Thread, inf. własna

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ogromna ilość marketingowego bełkotu, i całkowicie mylące użycie określenia "router brzegowy".

  dla przypomnienia, router brzegowy jest routerem, który się stosuje głównie w połączeniach między operatorskich, oraz w przypadku podłączenia do internetu większych firm, które potrzebują redundancji ruchu co najmniej z dwoma operatorami. zwykle oznacza to konieczność skonfigurowania protokołu BGP . Czy ten routerek to umie? bo ja w to wątpię.

  tu jest raczej mowa o routerze obsługującym domową sieć kratową, i izolującym sieć domową od ruchu zewnętrznego. to jest router domowy (ew. końcowy) a nie brzegowy.