Telefony

Deeper Smart Fishfinder: sonar współpracujący ze smartfonem lub tabletem ulatwi łowienie ryb

przeczytasz w 2 min.

Bardzo ciekawy projekt

Ciekawych gadżetów i aplikacji współpracujących z mobilnymi urządzeniami powstało już naprawdę wiele. Wśród nich z pewnością nie pojawiło się jednak nic podobnego do Deeper Smart Fishfinder.

Tajemniczo brzmiący projekt skrywa w sobie dwa kluczowe elementy - niewielkich rozmiarów sonar oraz współpracującą z nim aplikację na smartfony i tablety. W połączeniu mają zapewnić one dużo łatwiejszy niż zazwyczaj połów ryb.

Zagorzali wędkarze z pewnością nie skorzystają z tego typu pomocy, ale jeśli ktoś jest mniej cierpliwy, to wydaje się, że właśnie powstało coś, co może znacznie całą zabawę przyspieszyć.

Deeper Smart Fishfinder aplikacja smartfon tablet łowienie ryb

Po zanurzeniu sonaru w wodzie i uruchomieniu stosownej aplikacji na ekranie smartfona czy tabletu pojawi się kilka ciekawych danych. Wśród nich będzie między innymi temperatura wody, ale najważniejszą rzeczą pozostanie i tak informacja o aktualnej lokalizacji ryb.

Oczywiście nie mogłoby zabraknąć jakiejkolwiek funkcji społecznościowej. Aplikacja łączyć ma się z Facebookiem czy Twitterem i umieszczać tam wpis o aktualnych sukcesach wędkującego.

Sonar (opuszczany do wody przy pomocy wędki włącza się automatycznie) wytrzyma temperatury od -10 do 40 stopni Celsjusza, a ze smartfonem czy tabletem łączył będzie się poprzez Bluetooth. Zastosowany w nim akumulator pozwoli podobno na 6 godzin pracy.

Deeper Smart Fishfinder aplikacja sonar

Deeper Smart Fishfinder, współpracujący z urządzeniami pracującymi na systemie Android 2.2 lub iOS 4.0 (i nowszymi ich wersjami), kosztować ma około 130 dolarów. Jego pojawienie się na rynku zależne jest jednak od tego, czy producent zbierze brakujące mu do zakończenia prac pieniądze.


Co sądzicie o tego typu pomyśle?
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: engadget, indiegogo

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  7
  "Oczywiście nie mogłoby zabraknąć jakiejkolwiek funkcji społecznościowej. Aplikacja łączyć ma się z Facebookiem czy Twitterem..."

  No i pojawiła się nowa możliwość na słitaśnie fotki ze szczupakiem, czy inną rybką...
  • avatar
   blade1010
   5
   Nie dość, że gry są maksymalnie uproszczane to i łowienie ryb też..... masakra jakaś
   • avatar
    StartX_pl
    3
    Przecież to rzeź, a nie sport zwany wędkarstwem.
    • avatar
     aquadigger
     0
     ciekawe...
     czego to ludzie nie wymyślą ;)
     • avatar
      playground
      0
      sondy sa w uzytku juz od dawna