Internet

Diagnosta internetowy przed wizytą u lekarza

przeczytasz w 2 min.

Startuje narzędzie internetowe Wirtualny Diagnosta, które pozwala na kompleksowe przygotowanie się do wizyty u lekarza.

Na podstawie zadeklarowanych objawów system określa możliwe schorzenia, kierując od razu do tematycznych artykułów przygotowanych przez lekarzy. Całość została opracowana przez portal Zdronet.pl.

Aby móc skorzystać z Wirtualnego Diagnosty użytkownik potrzebuje jedynie dostępu do internetu i dowolnej przeglądarki. Całość procesu składa się z kilku prostych kroków:

1. Określenie płci i wieku osoby.
2. Wybór części ciała – na wirtualnym fantomie użytkownik zaznacza tę część ciała, w której dostrzega niepokojące objawy. Może to być np. głowa, ręka czy skóra.


Efektem jest lista z objawami charakterystycznymi dla danej części ciała. W przypadku „głowy” mogą to być m.in. ból głowy, chrypka, duszność, zaburzenia powonienia, czy wytrzeszcz oczu. Kolejny krok to:

3. Wybór symptomów i dookreślenie ich – na pokazanej liście objawów użytkownik zaznacza te, które go interesują w danym momencie. W tej części system prosi także o dookreślenie okoliczności oznak (np. czy duszności występują po wysiłku fizycznym bądź stresie, czy są długotrwałe, itp.).

Na podstawie deklaracji, system określa potencjalne schorzenia, na jakie może cierpieć użytkownik. Precyzyjność narzędzia zależy od ilości wybranych objawów oraz dokładności ich określenia.

Każde z potencjalnych zaburzeń jest oznaczone odpowiednim kolorem - od czerwieni, przez pomarańcz, do żółtego. W ten sposób określone jest prawdopodobieństwo wystąpienia danego schorzenia przy określonych objawach. Każda z nazw jest od razu podlinkowana do odpowiedniego tematycznie artykułu w portalu Zdronet.pl, co oszczędza czas podczas poszukiwania informacji.

Cel narzędzia tłumaczy Katarzyna Buś, koordynator Zdronet.pl. - Wirtualny diagnosta, który na bazie wybranych objawów jest w stanie zaproponować choroby z nimi związane, to dobre narzędzie dla osób, którym coś dolega. Często planują wizytę lekarską, ale jeśli najbliższy wolny termin wypada za kilka dni, są bardzo zaniepokojeni, nawet przerażeni. Przeszukują fora, pytają, ale odpowiedzi rzadko są precyzyjne. Tymczasem Wirtualny Diagnosta pozwala na dość szybkie i precyzyjne, choć orientacyjne określenie chorób, co znacznie uspokaja wiele osób. Dodatkowo pozwala pacjentom na spokojne przygotowanie się do wizyty, poszerzenie własnej wiedzy i świadomości.

Wirtualny Diagnosta to narzędzie o charakterze poglądowym – jego celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia, a także ułatwienie rozmowy z lekarzem.
 
Wejdź na Wirtualny Diagnosta.


Źródło: Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

 

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  hipochondrycy będą wniebowzięci ;)
  • avatar
   maxflexPL
   0
   to bedzie dla nich taki facebook :)
   • avatar
    barst
    0
    I potem jeden z drugim, naoglądawszy się dodatkowo "Housea", będą się mędrkowali czego to oni nie wiedzą i jacy to oni nie oczytani. Niejeden pewnie będzie potem poprawiał lekarza, bo przecież "w internecie czytał i sam wie lepiej" albo farmaceutę, bo "sam wie lepiej co mu pomoże". Skutek będzie taki, że wiele osób z poważnymi schorzeniami zbagatelizuje objawy podciągając je pod jakieś banały a potem na odratowanie będzie za późno. Wszelakim takim inicjatywom mówię nie, zbyt duże ryzyko na bawienie się w auto-lekarza :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Pfff, za mało do wyboru. Nie da się jasno określić miejsca ani rodzaju odczuwalnych dolegliwości. No i diagnozy nie są trafne.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To jest po prostu nie udane !!!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Pomysl swietny, tyle ze zeby to mialo rece i nogi powinien pracowac nad tym tabun lekarzy przez kilka lat a tak to chyba wiecej szkody jak pozytku.