• benchmark.pl
  • Gry
  • Dishonored 2 z dwójką bohaterów, ale bez trybu kooperacji
Gry

Dishonored 2 z dwójką bohaterów, ale bez trybu kooperacji

przeczytasz w 1 min.

Dishonored 2 nie pozwoli przemierzać świata połączonymi siłami Corvo oraz Emily.

Wydaje się, że systematycznie pojawiać będzie się coraz więcej informacji odnośnie Dishonored 2. Każdy mający miłe wspomnienia z pierwszą odsłoną serii z pewnością będzie śledzić je z dużym zaciekawieniem. Te najnowsze rozwiewają ostatecznie wątpliwości dotyczące obecności w grze trybu kooperacji.

Niektórzy dość mocno na jego obecność liczyli. Powód tego jest oczywiście taki, iż w Dishonored 2 pojawi się nie jeden, ale dwójka bohaterów - Corvo oraz Emily. Dysponować mają oni różnymi umiejętnościami, co rzeczywiście mogłoby w kooperacji wyglądać dość ciekawie. Nie będzie nam jednak dane się o tym przekonać.

Różnic pomiędzy bohaterami będzie bowiem więcej. Przyświecać mają im inne idee, dodatkowo historia ukazywana z ich perspektywy wyglądać będzie nieco inaczej. Co jednak najważniejsze, kooperacja nie za bardzo pasuje do całej mechaniki rozgrywki. Dlatego też dyrektor kreatywny gry, Harvey Smith, potwierdził, iż trybu tego w Dishonored 2 nie zobaczymy.

„Nasza gra skupia się na obserwacji, skradaniu się, kontrolowaniu tempa i rozgrywaniu wszystkiego w swoim stylu. Kooperacja mogłaby to zniszczyć. Być może istnieje sposób aby ją przygotować, ale to nie jest doświadczenie odpowiednie dla tej gry.”

Zgadzacie się z taką argumentacją twórców?


Źródło: pcgamer, youtube -  BethesdaSoftworksUK

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Sharimsejn
    4
    Ja tam się zgadzam. Ta gra ma swój urok gdy gra się samemu, nie wiem czy udałoby im się zachować ten sam klimat i mechanikę w kooperacji z kimś jeszcze. Na pewno gra wymagałby rozbudowania i przerobienia, a mi się podoba taka jaka jest teraz.