Aplikacje mobilne

Dlatego korzystamy z Instagrama. Oto główne powody

przeczytasz w 1 min.

BrandLift przygotował raport pt. “Rola mediów społecznościowych w działalności influencerskiej”. Wynika z niego, jakie są główne powody, dla których korzystamy z social mediów w oparciu o zainteresowanie platformą Instagram.

W mediach społecznościowych szukamy przede wszystkim inspiracji. Wielu użytkowników wchodzi też na Instagrama po to, aby na bieżąco śledzić ogólne wydarzenia. Jakie jeszcze wnioski można wyciągnąć na podstawie danych zebranych na grupie 1 173 badanych?

Inspiracja, śledzenie trendów i komunikacja

To trzy najważniejsze powody, dla których odwiedzamy media społecznościowe (w przypadku badania BrandLift: Instagrama). O chęci zainspirowania podczas przeglądania treści w social media mówiło 40 proc. badanych. Nieco mniej, bo 38 proc. badanych wskazywało, że to chęć bycia na bieżąco stanowiła najważniejszy powód przemawiający za korzystaniem z platform społecznościowych. Kontakt ze znajomymi jest kluczowy dla 33 proc. badanych, ciekawość tego, jak żyją inni dla 30 proc. badanych, natomiast 29 proc. uczestników badania uznało, że poznaje ciekawe miejsca poprzez przewijanie treści na Instagramie.

Dlaczego korzystamy z social media?Źródło: BrandLift)

Jak zauważa Karina Hertel (partner zarządzający BrandLift), “Media społecznościowe dają nam w dzisiejszych czasach praktycznie niczym nieograniczone możliwości. W przestrzeni internetowej możemy dzielić się wiedzą, tworzyć platformę wymiany doświadczeń i zarabiać na tym. Wyniki badania jasno wskazują, że na podium czynników przyciągających nas do korzystania z social mediów jest utrzymanie bliskiego kontaktu z ludźmi”.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sauvage
  1
  ciekawe dlaczego nie uwzględnili tych co mają w D insta i konta które na innych mediach piszą, mówią że cały materiał lub całość na insta. Dla mnie jeśli ktoś tak robi że zmusza do sięgania na insta po resztę jest blokowany i więcej go nie oglądam.
  • avatar
   patryk1011
   1
   Instagrama i wiele innych social mediów używam wyłącznie do promowania swojego biznesu, kiedyś trochę więcej korzystałem natomiast jak zobaczyłem co tam można znaleźć to odpuściłem
   • avatar
    PrestoEnzo
    0
    Instagram, to obecnie siedlisko: sex-spam-botów, fejkowych profili randkowych, fejkowych kobiet i małolat wymachujących rękami w rytmy najgłupszego polskiego rapu.