Gry

DOOM VFR już dostępny - pierwsze recenzje nie zachwycają

przeczytasz w 1 min.

Tytuł ten przygotowano z myślą o PC oraz PlayStation 4, gdzie potrzebne będą odpowiednio gogle HTC Vive i PlayStation VR.

Ostatni DOOM spotkał się z całkiem ciepłym przyjęciem. Już od dłuższego czasu mówiło się o pracach nad wydaniem przystosowanym pod gogle VR. Zainteresowani gracze mogą już po takowe sięgać.

DOOM VFR dostępny jest od wczoraj. Tytuł ten przygotowano z myślą o PC oraz PlayStation 4, gdzie potrzebne będą odpowiednio gogle HTC VivePlayStation VR. Cenę gry ustalono na 129,99 złotych.

„W DOOM VFR wcielasz się w postać doktora Petersa – naukowca pracującego dla UAC, a którego spotyka smutny koniec już na samym początku gry. Ale nie martw się, twoja świadomość zostaje błyskawicznie przeniesiona do sztucznej matrycy mózgowej. Pozwala ci to istnieć dalej, w różnych formach, i kontynuować walkę. Twoim zadaniem jest powstrzymanie demonicznej inwazji. Piekielne istoty panoszą się w lokacjach zupełnie nowych, jak i tych już dobrze znanych z poprzedniej odsłony DOOM.”


Mechanika zabawy nie jest tu zaskoczeniem, cały czas mowa o strzelance. Oczywiście nie obyło się bez dostosowania rozgrywki pod kątem wirtualnej rzeczywistości, odzwierciedla się to przede wszystkim w sposobie przemieszczania się bohatera (teleportacja na krótkim dystansie).

DOOM VFR zbiera już pierwsze oceny, ale nie są one najwyższe. Na metacritic średnia not wynosi na ten moment tylko 63%. Najwięcej zarzutów związanych jest ze sterowaniem, dość licznymi błędami, a także faktem, że kampania okazuje się krótka - w zależności od recenzenta od 2 do 4 godzin.

Źródło: bethesda, metacritic

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  4
  Sposób poruszania się związany jest właśnie z chorobą symulatorową. Doszli widać do wniosku że jest to jedyny sposób by gracz był w stanie pograć nieco dłużej niż 15min.
  Ogólnie jest to dość ciezki temat do ogarnięcia.
  • avatar
   HomeAudio
   1
   Niskie oceny tego tytułu pokazują tylko jak dobrze jest juz rozwinięty rynek VR. Użytkownicy wiedzą czego chcą i (na szczescie) mają już w czym wybierać. Ja osobiście jestem wielkim fanem serii Doom i na pewno kupię ten tytuł (jak tylko lepiej dopracuja wsparcie Oculus Rifta).