Oprogramowanie

Dragon Drive: sterowanie głosowe dla kierowców podobne do Siri z Apple iPhone

przeczytasz w 1 min.

Samochodowe Siri od Nuance

Firma Nuance Communications zaprezentowała nowy produkt. Dragon Drive to aplikacja sterowania głosem przeznaczona do użytku w samochodach. Co więcej, służyć ma ona nie tylko komfortowi, ale i bezpieczeństwu.

Dragon Drive to nowy projekt w portfolio dostawcy rozwiązań głosowych Nuance Communications. Aplikacja ta działa na podobnych zasadach do popularnego ostatnimi czasy Siri – służy do sterowania urządzeniem za pomocą głosu. W odróżnieniu jednak do oprogramowania firmy Apple przeznaczona jest do samochodów.

Dragon Drive aplikacja głosowa menu

Aplikacja Dragon Drive umożliwia kierowcy wydawanie rozmaitych poleceń. Wśród nich znajduje się czytanie i wysyłanie wiadomości tekstowych i kontrola odtwarzacza muzycznego, a z czasem dojść mają też takie udogodnienia jak przeglądanie sieci, czytania czasopism oraz funkcji GPS.

Poprzez łączność 3G lub 4G wydane przez kierowcę polecenie dociera do serwerów językowych w chmurze, co zagwarantować ma bezproblemową obsługę wielu języków, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. 

Dragon Drive aplikacja głosowa logo

Kierowca poprzez prowadzenie rozmowy ze swoim samochodem (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, tak właśnie to w rzeczywistości wygląda), nie musi ani moment spuszczać wzroku z drogi. Twórcy aplikacji mówią, że to w znacznym stopniu wpłynąć powinno na bezpieczeństwo.

Pierwszy Dragon Drive będzie jednak jedynie serwisem SMS. W wybranych samochodach osobistych pojawi się on już latem tego roku.


Więcej o ciekawych elektronicznych projektach:

Źródło: Ubergizmo, YouTube

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Jak dla mnie super! W tym kierunku powinno się iść jeśli chodzi o samochody. :) A mi pozostaje tylko czysta przyjemność z prowadzenia, a nie jakieś tam telefony w trakcie jazdy :P I to rozumiem jako ułatwienie jazdy, a nie jak to zdaję się FORD - samochód sam hamuje przed zakrętem... to ja chcę prowadzić!

  No, ale za daleko poszedłem z moją myślą :)

  Ogólnie bardzo fajna funkcja :)
  • avatar
   gambiter
   -2
   prawie jak knight rider nieustraszony 'prawie' jednak robi rużnice
   • avatar
    aquadigger
    0
    dobry pomysł, tylko ciekawe co się stanie przy pełnym aucie rozmawiających ludzi
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     w Fordach już dawno zainstalowali takie coś za darmo... nie wspominając o OnStar za który się płaci, to jest nic nowego ;)