Drony

Drony na wybiegu u Dolce & Gabbana

przeczytasz w 1 min.

Włoski dom mody Dolce & Gabbana podjął kolejną próbę udowodnienia, że podąża za aktualnymi trendami, a także, że potrafi je kreować. Podczas swojego najnowszego pokazu „zatrudnił” więc ...drony.

Osoby, które zostały zaproszone na najnowszy pokaz mody Dolce & Gabbana, jeszcze przed jego rozpoczęciem zostały poproszone o wyłączenie łączności Wi-Fi w swoich smartfonach i innych podręcznych gadżetach. 

Nie zostały poinformowane dlaczego, ale wszystko szybko (no, może nie do końca szybko, bo organizatorzy zaliczyli godzinną obsuwę) stało się jasne. 

Zamiast modelek na wybiegu, a właściwie nad wybiegiem, pojawiły się bowiem drony, prezentujące modele torebek z najnowszego katalogu Dolce & Gabbana. 

Wprawdzie ubrania prezentowane były już „po staremu”, ale latające bezzałogowce skutecznie skradły show, a włoski dom mody udowodnił, że jest na bieżąco z trendami i może nawet jest w stanie je kreować – nie tylko w swojej branży.

To kolejny dowód na to, że nowinki technologiczne coraz częściej znajdują zastosowanie w innych, często nietypowych sektorach, co podkreśla fakt, że stają się realną częścią naszego życia. 

Roboty wciąż poruszają się nieporadnie, a drony latające z manekinami wyglądałyby raczej śmiesznie – modeli więc nie muszą obawiać się o swoją pracę. Przynajmniej na razie.

Źródło: Digital Trends, The Verge. Foto: kadr z filmu Snobette na YouTube

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Q'bot
    2
    Już za dwa miechy tak będzie wyglądał handel w niedzielę - sklep czynny być nie może, ale dron z dostawą do domu, czemu by nie? ;>