Technologie i Firma

Dropbox Paper odpowiedzią na Google Docs

przeczytasz w 1 min.

Edytor tekstowy do współpracy w przedsiębiorstwie - tym ma być Dropbox Paper oficjalnie dostępny na smartfonach i w przeglądarce.

Dropbox staje się powoli kompletny. Pozwala już nie tylko na przechowywanie plików, ale też ich tworzenie i wspólną edycję. Światło dzienne ujrzało narzędzie Paper, będące biznesową odpowiedzią na Google Docs.

Dropbox Paper oficjalnie dostępne

Prace nad Paper ruszyły już jakiś czas temu, a sama zapowiedź narzędzia miała miejsce w październiku 2015 roku. Dziesięć miesięcy później rozpoczęły się jego publiczne beta testy, by teraz został wreszcie udostępniony w wersji stabilnej. 

Dropbox Paper edytor 

Dropbox kładzie coraz większy nacisk na sferę biznesową, a Paper jest kolejnym na to dowodem. Jest to edytor dokumentów bardzo podobny do tego, który serwuje firma Google. Cechuje go minimalizm, a największymi zaletami mają być łatwa współpraca i pełna integracja z chmurowym dyskiem.

Co umożliwia Paper?

W swojej obecnej postaci Dropbox Paper jest bardzo prostym narzędziem – zarówno pod względem łatwości obsługi, jak i funkcjonalności. Umożliwia importowanie i edytowanie (także w grupach) plików różnego typu, także tych z konkurencyjnych pakietów biurowych.

W zakresie tworzenia i edycji Paper umożliwia formatowanie tekstu, tworzenie list i tabel, wstawianie zdjęć i innych obiektów z sieci. Dobrze prezentuje się również system komentarzy, szczególnie przydatny podczas współpracy.

Ale… 

Pozostaje jednak pytanie, czy Paper zdoła przekonać przedsiębiorstwa płacące dziś za (znacznie bardziej rozbudowane) Office 365 czy Google G Suite do przejścia na Dropbox. Czas pokaże, ale wiele wskazuje na to, że firma z pudełkiem w logo będzie tego czasu potrzebowała całkiem sporo.

Jeśli chcecie, możecie poznać usługę już dziś, także w języku polskim. W tym celu należy wejść na stronę Dropbox Paper.

Źródło: The Verge, Dropbox

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!