Technologie i Firma

Dropbox Paper odpowiedzią na Google Docs

przeczytasz w 1 min.

Edytor tekstowy do współpracy w przedsiębiorstwie - tym ma być Dropbox Paper oficjalnie dostępny na smartfonach i w przeglądarce.

Dropbox staje się powoli kompletny. Pozwala już nie tylko na przechowywanie plików, ale też ich tworzenie i wspólną edycję. Światło dzienne ujrzało narzędzie Paper, będące biznesową odpowiedzią na Google Docs.

Dropbox Paper oficjalnie dostępne

Prace nad Paper ruszyły już jakiś czas temu, a sama zapowiedź narzędzia miała miejsce w październiku 2015 roku. Dziesięć miesięcy później rozpoczęły się jego publiczne beta testy, by teraz został wreszcie udostępniony w wersji stabilnej. 

Dropbox Paper edytor 

Dropbox kładzie coraz większy nacisk na sferę biznesową, a Paper jest kolejnym na to dowodem. Jest to edytor dokumentów bardzo podobny do tego, który serwuje firma Google. Cechuje go minimalizm, a największymi zaletami mają być łatwa współpraca i pełna integracja z chmurowym dyskiem.

Co umożliwia Paper?

W swojej obecnej postaci Dropbox Paper jest bardzo prostym narzędziem – zarówno pod względem łatwości obsługi, jak i funkcjonalności. Umożliwia importowanie i edytowanie (także w grupach) plików różnego typu, także tych z konkurencyjnych pakietów biurowych.

W zakresie tworzenia i edycji Paper umożliwia formatowanie tekstu, tworzenie list i tabel, wstawianie zdjęć i innych obiektów z sieci. Dobrze prezentuje się również system komentarzy, szczególnie przydatny podczas współpracy.

Ale… 

Pozostaje jednak pytanie, czy Paper zdoła przekonać przedsiębiorstwa płacące dziś za (znacznie bardziej rozbudowane) Office 365 czy Google G Suite do przejścia na Dropbox. Czas pokaże, ale wiele wskazuje na to, że firma z pudełkiem w logo będzie tego czasu potrzebowała całkiem sporo.

Jeśli chcecie, możecie poznać usługę już dziś, także w języku polskim. W tym celu należy wejść na stronę Dropbox Paper.

Źródło: The Verge, Dropbox

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login