Technologie i Firma

Dropbox staje się potężnym narzędziem dla biznesu

przeczytasz w 1 min.

Platforma chmurowa doczekała się nowych funkcji, które znacząco usprawnią pracę w pojedynkę i w grupie.

Jedna z najpopularniejszych platform chmurowych dla biznesuDropbox – właśnie staje się lepsza, dzięki zmianom wprowadzanym do mobilnych i desktopowych aplikacji. To mnóstwo nowych funkcji dla pracowników indywidualnych oraz zespołów.

Najważniejsza nowość w aplikacji na iOS to opcja skanowania dokumentów za pomocą kamery smartfona. Wystarczy zrobić zdjęcia artykułów, rachunków czy rysunków, a Dropbox samodzielnie przekształci zdjęcie w dokument tekstowy (OCR).

W Dropboksie na iUrządzenia pojawił się także nowy system komentarzy, który umożliwia zapisywanie notatek odnoszących się do konkretnych fragmentów dokumentu. To powinno znacząco usprawnić pracę w grupach.

Także na komputerach Windows i Mac usługa Dropbox doczekała się nowości. Przede wszystkim: możliwości udostępniania plików bezpośrednio z Eksploratora lub Findera (odpowiednio), to znaczy – z menu kontekstowego.

Dropbox pozwala też wreszcie na udostępnianie katalogów z prawami „tylko do odczytu”. Wkrótce pojawić mają się również: opcja podejrzenia poprzednich wersji zapisanego dokumentu, dzięki czemu możliwe będzie śledzenie zmian oraz narzędzie informujące o tym kto i ile razy otwierał dany plik.

Dropbox ma już ponad 500 milionów zarejestrowanych użytkowników i wygląda na to, że nie zamierza zwalniać. Usługa ma potencjał, by stać się bardzo przydatnym narzędziem w biznesie. 

Źródło: VentureBeat

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wizdar
  1
  Raczej chce się upodobnić do office online lub google docs.

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login