Internet

DuckDuckGo obsługuje już 30 mln wyszukań dziennie - to tyle, ile Google osiąga w…

przeczytasz w 1 min.

W tym roku wyszukiwarka DuckDuckGo świętuje swoje dziesiąte urodziny. Przy okazji może mówić o kolejnym kamieniu milowym, bo dziennie użytkownicy korzystają z niej już nawet 30 milionów razy.

Rośnie świadomość użytkowników na temat tego, że w Internecie trudno jest zadbać o swoją prywatność, a korzystanie z usług technologicznych gigantów tego nie ułatwia. To właśnie dlatego coraz więcej osób rezygnuje z wyszukiwarki Google i szuka alternatywy. Niektórzy stawiają wówczas na DuckDuckGo i z każdym miesiącem jest ich więcej.

Jeszcze na początku tego roku DuckDuckGo notowało około 16 milionów wyszukań każdego dnia. Teraz właściciele usługi pochwalili się, że codziennie użytkownicy wpisują w pole wyszukiwarki już ponad 30 milionów zapytań. 

DDG statystyki
Tak zwiększał się ruch w DuckDuckGo na przestrzeni lat.

Brzmi nieźle i właściciele (stawiającej na prywatność i obchodzącej w tym roku dziesięciolecie istnienia) wyszukiwarki DuckDuckGo mogą mówić o sukcesie. Niemniej jednak fakty są takie, że 30 milionów wyszukań to tyle, ile Google obsługuje w ciągu… 15 minut. Jeśli ma dobry dzień, „kaczuszka” panuje nad 0,2 proc. całego rynku wyszukiwania i to już bez wątpienia brzmi nieco mniej imponująco.

Google kontroluje sytuację, mając 77 proc. udziału, a na drugim miejscu znajduje się (dominujące w Chinach) Baidu z wynikiem na poziomie 14,5 proc. Brąz przypada natomiast usłudze Bing, w której realizowane jest nawet nie co dwudzieste zapytanie. 

Źródło: Engadget, NetMarketShare, DuckDuckGo

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  "nie ważne gdzie jesteś, a dokąd zmierzasz".

  DuckDuckGo notuje spore wzrosty i tego im gratuluję, niech wzrosty się utrzymują!
  Sam przesiadłem się na DDG rezygnując z Googli Iluminatów.
  DDG się uczy, jeszcze rak temu praca z DDG była mniej wygodna, dziś jest lepiej i całkowicie zastępuje mi poprzednią wyszukiwarkę.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Kiedyś InternetExplorer i Netscape miało 99% rynku. Gdzie są oni obecnie? Świadomość ludzi powoli wzrasta.
   • avatar
    Detrioux
    1
    Korzystam i polecam. Tak samo z Vivaldiego. Z dala od Googla i ich szpiegostwa.
    • avatar
     Tpk-Games
     0
     DuckDuckGo - fajnie, że dbają o prywatność ale dopóki nie zrobią czegoś na wzór Google Search Console to będzie raczej słabo. Każdy webmaster chciałby mieć choć minimalną kontrolę nad tym co będzie znajdować się w indeksie.

     Świetna rzecz to ograniczenie wyników według regionu (tego brakowało mi w Googlu - nigdy tego tam nie widziałem).
     • avatar
      xmexme
      0
      W tym też moje wyszukiwania.
      Ale nie cieszcie się tak bo DDGo z tego co mi wiadomo sami nie zajmują się czarną robotą indeksowaniem stron, utrzymywaniem baz danych itd. tylko wszystko ciągnie z googola więc kiedyś w końcu im Google zakręci kran.