Gry

Duke Nukem w Niemczech bez cięć

przeczytasz w 1 min.

Nieugięte ostrze cenzury tym razem odpuściło księciu Nukemowi.

 Warto przeczytać:
 

Max Payne 3 ofiarą GTA V?

A to dopiero niespodzianka! Jak podał serwis Gearboxity, poświęcony produkcjom studia Gearbox, Duke Nukem Forever pomyślnie przeszedł testy niemieckiej rady przyznającej kategorie wiekowe i może zostać wydany za naszą zachodnią granicą bez jakichkolwiek cięć! Znani ze swej surowości niemieccy cenzorzy, którzy ostatnio nakazali wprowadzenie wielu drastycznych zmian do Bulletstorma, tym razem nie doszukali się w grze zbytniej brutalności i nowe przygody księcia dopuścili do sprzedaży ze "standardową" kategorią 18+.

Niemieccy gracze, którzy obawiali się ugrzecznienia Duke'a mogą odetchnąć, a my możemy zacząć się zastanawiać - czyżby przez ostatnich trzynaście lat Duke na tyle zdziadział, że nie jest wystarczająco kontrowersyjny nawet dla Niemców? Spokojnie - choć psoty Duke Nukema zawsze były dosyć krwawe, w jego grach chodziło przede wszystkim o niewyparzony język i podteksty seksualne, które jak widać cenzorom nie przeszkadzają.

A może po prostu "Nobody censors Duke Nukem?"

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dziwne by to było jakby w ojczyźnie hmm... niemieckiego porno obcinali tancerki. Zawsze Niemcy mi się kojarzyli z państwem gdzie tępili krwawe jatki w grach, a dawali przyzwolenie na jakieś orgietki. Przypomina mi się anegdota o jakimś, niepełnoletnim kolesiu z Niemiec, który pojechał na Anglii na turniej "fkłejka jeden", (jeden z głównych faworytów ) i nie został dopuszczony do gry, gdyż w jego kraju ta gra była od 18 lat:] Po mojemu to Niemcom zawsze chodziło o krew i flaki, a nie o cycki i gołe dupska. A skoro Niemce do niczego się nie przyczepili to śmiem wątpić w brutalność tego tytułu. A jedyną kontrowersją tego tytułu boję się, że będzie sikanie do pisuaru sic!

  pozdrawiam
  • avatar
   Dudi4Fr
   0
   O_o muszę przyznać że trochę mnie to zdziwiło spodziewałem się że Księcia to w Niemczech okroją do 2 godzin w singlu bo wszystko inne wytną a to co zostanie i tak przerobią na jakąś bajkę czy coś podobnego...

   Widać że w komisji jest jakiś zagorzały fan pierwszych Duke-ów który nie pozwolił niczego zmienić. Powiedział że on się na tym wychował i jest dobrym Niemcem i nie zamierza odbierać spuścizny po 3D Realms...
   • avatar
    d14b3l
    0
    Nie lubię gebelsów!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "O_o muszę przyznać że trochę mnie to zdziwiło spodziewałem się że Księcia to w Niemczech okroją do 2 godzin w singlu bo wszystko inne wytną a to co zostanie i tak przerobią na jakąś bajkę czy coś podobnego..." albo zostawią same przerywniki filmowe, ale też ocenzurowane ;)
     • avatar
      Spojler
      0
      "Nobody censors Duke Nukem?"

      jestem ZA! :D

      jakby ocenzurowali to gra straciła by smak :)