• benchmark.pl
 • Gry
 • Dwie najważniejsze gry 2009 roku według dyrektora generalnego Microsoftu
Gry

Dwie najważniejsze gry 2009 roku według dyrektora generalnego Microsoftu

przeczytasz w 1 min.

W Internecie pojawiły się pogłoski mówiące o tym, że Steve Balmer pełniący aktualnie w Microsofcie stanowisko CEO, w 2009 roku zamierza mocno promować dwa, kluczowe dla firmy tytuły na konsole Xbox 360.  Gigant z Redmond chce ponoć w ten sposób  zaakcentować silną pozycje swojej konsoli i nadchodzących na nią produkcji.
Najciekawsze jest jednak to, że grami, o których mowa są Halo 3: ODST i Halo Wars. Przywiązanie Micosoftu do Halo 3 zapewne nikogo nie dziwi. Co jak co, ale ta produkcja, pomimo narzekań wielu graczy była jednym z najlepiej sprzedających się tytułów na konsole X360. Czy jednak zaserwowanie nam tego samego dania w nieco innej oprawie wystarczy, aby powtórzyć sukces pierwowzoru?

Drugi z potencjalnych hitów - strategia Halo Wars zapowiada się na naprawdę niezłą grę. Szkoda tylko, że ciężka sytuacja jej developera - Ensemble Studios, będącego jedną z ikon elektronicznej rozrywki, została tak ściśle powiązana z wydaniem tegoż tytułu. Przypomnijmy, w zeszłym roku Microsoft zapowiedział rozwiązanie studia zaraz po zakończeniu prac nad Halo Wars.

Podczas zeszłorocznych targów Consumer Electronics Show Steve Balmer był tak podekscytowany, że odtańczył na scenie swoisty taniec radości (kto nie widział niech koniecznie to zobaczy). Czy i w tym roku CEO Microsoftu będzie miał podobne powody do radości?:)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Co do zachowania Balmer'a na scenie to widzę tylko dwie mozliwości:
  1)za dużo wciągnął towaru za kulisami
  2)diler go oszukał i sprzedał mu "żeniony" towar z jakimś środkiem na owady lub czymś podobnym
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ta Microsoft górą :):):)
   • avatar
    suntzu
    0
    A coś na konsole Microsoft XP?